Sp1

Przedszkolaki żegnają jesień

Dnia 14 listopada maluchy z Oddziału Przedszkolnego pożegnały jesień. Oto relacja z przebiegu dnia.

Byliśmy ubrani w kolory kojarzące nam się z jesienną pogodą: pomarańcze, brązy, zielenie. Na głowach mieliśmy przygotowane przez Panią ozdoby, a wchodząc do klasy każdy z nas dostał od Pani listek, który przyklejaliśmy sobie na ubrania i zielone, żółte albo pomarańczowe baloniki, które bardzo nam się podobały. Podczas radosnej zabawy podsumowaliśmy wszystkie wiadomości,  jakie udało nam się zdobyć z zakresu tematyki jesiennej. Śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki „Jesienny walczyk”, „Ogórek”, „Zima przyjdzie jutro” i deklamowaliśmy wiersz: „Na straganie”.  Przypominaliśmy sobie również nazwy warzyw i owoców, które nazywamy „darami jesieni”. Podsumowaliśmy, jakie piękne prace plastyczne wykonaliśmy dzięki zbieranym na spacerach jesiennym liściom, kasztanom i żołędziom, przy okazji poznając pory roku i rządzące nimi zjawiska atmosferyczne. Spacery są naszą niezapomnianą jesienną przygodą, spotykaliśmy  wiewiórki, kaczki, perkozy, jeże i łabędzie. Nasze mamy pomogły nam w wykonaniu ekspozycji jesiennej przynosząc słoiczki z przepysznymi konfiturami i przetworami jesiennymi. A z pomocą pani udało nam się przygotować bajecznie kolorowe i niesłychanie zdrowe sałatki owocowe, które swoją kolorystyką przypominały nam o żegnanej przez nas jesieni. Teraz z upragnieniem oczekujemy zimy i wszystkich radości, które nam przyniesie.

Agnieszka BodnarSkip to content