Sp1

Projektujemy i eksperymentujemy

Uczniowie klas I c, I d udali się do Szczecina do Edukacyjnego Centrum Zabaw z Robotami „Robot fan” – na zajęcia robotyki i programowania oraz wystawę „Eureka” – by doświadczać i poznawać naukę zmysłami. Dowiedzieliśmy się, że wystawa „Eureka”, której inicjatorem i założycielem był dr hab Jan Stelmach prof. US – była pierwszą w Polsce. 

Zabawa klockami Lego, wspólne budowanie modeli, które można było ożywić, a nawet spowodować by wydawały dźwięki które nagraliśmy, przyniosła dzieciom wiele radości. Pokazała także jak ważne jest w pracy planowe wykonywanie zadania.

Eksperymenty fizyczne związane z prawem grawitacji, działaniem sił odśrodkowych, iluzje świetlne i wiele innych zjawisk przybliżyło naszych pierwszoklasistów do zagadnień związanych z różnymi dziedzinami nauki.

Uśmiechnięci i pełni wrażeń powrócili z wycieczki do czekających przed szkołą rodziców:)

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content