Sp1

Program edukacyjny ,,Planeta Energii”

no images were found

Przez kilka miesięcy uczniowie z klasy I e brali udział w programie edukacyjnym ,,Planeta Energii”. Jego głównym celem było propagowanie wiedzy z zakresu bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, w tym źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu, niebezpieczeństw jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych, czy nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.

Uczniowie poznali sposoby oświetlenia i różne źródła światła. Dowiedzieli się w jaki sposób prąd elektryczny dostarczany jest do mieszkań oraz jakie urządzenia zużywają najwięcej energii i co to są klasy energetyczne. Poznali również urządzenia codziennego użytku, których nie powinni używać będąc sami w domu. Dzieci wykonywały także oś czasu – ustawiały chronologicznie różne rodzaje oświetlenia zgodnie z czasem powstawania. W ramach programu dzieci wybrały się także na wycieczkę edukacyjną do sklepu NEONET, a także przygotowały wystawę, na której prezentowany był sprzęt używany dawniej w gospodarstwie domowym, np. żelazka z ,,duszą”, tary do prania. Dzięki udziałowi w programie uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat energii elektrycznej.

               Barbara Szewczyk

 Skip to content