Sp1

„Poznajmy się… o wielokulturowości wokół nas”

Dnia 28 września klasa 3b wzięła udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wiadomości na temat różnicy między emigracją a imigracją. Burza mózgów dotycząca coraz większej liczby uchodźców na całym świecie dała nam do myślenia, a dzięki niej odkryliśmy w sobie pokłady empatii i zrozumienia. Mieliśmy okazję wysłuchać opowiadania o meksykańskim chłopcu, dowiedzieć się czym jest papier amate i wcielić się w rolę podróżników którzy udają się na wyjazd wakacyjny bądź wyjeżdżają z kraju na stałe.

Wielką frajdę sprawiło Uczniom wskazywanie na mapie politycznej świata krajów, do których często emigrują nasi najbliżsi. Lekcja okazała się strzałem w dziesiątkę i pozwoliła nam w ciekawy sposób zdobyć wiele nowych wiadomości.

                                                                                                                                             Agnieszka Bodnar

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content