Sp1

Pożegnanie redaktorów ,,Szkolnych Wieści”

Pracę w gazetce szkolnej zakończyliśmy dnia 14 czerwca 2013 roku. Gazetkę w tym roku opuściło czworo redaktorów: Natalia Rudawska, Michał Gliński, Wiktoria Ćwiklińska i Zuzanna Kosarewicz. Nasze symboliczne pożegnanie odbyło się w sali konferencyjnej po lekcjach. Uczestniczyła w nim cała redakcja gazetki. Towarzyszyłam nam oczywiście pani Ewa Bednarz,  opiekunka zespołu redakcyjnego oraz Dyrektor Szkoły pani Krystyna Górecka.

Panowała bardzo miła i sympatyczna atmosfera. Oczywiście nasi absolwenci otrzymali drobne upominki na pamiątkę pracy w „Szkolnych Wieściach”. Nie zabrakło również słodkich pączków, bułek, ptysiów oraz smacznych babeczek pieczonych przez nasze koleżanki. Każdy z absolwentów wypowiedział swoje ostatnie refleksje o  pracy w gazetce przez ostatnie trzy lata. Padło również wiele rad dotyczących pracy naszych młodszych kolegów. Zastanawialiśmy się, czy może coś zmienić w gazetce, czy może coś dodać … Całe spotkanie ukoronowały lody, które każdy zjadł ze smakiem. Ze szkolnej gazetki odchodzimy pełni optymizmu. Myślę, że zawsze znajdą się uczniowie chętni do pracy dziennikarza. Odchodzimy teraz do gimnazjum, ale nasza przygoda z dziennikarstwem – mam nadzieję – nie kończy się i spotkamy się wszyscy razem znowu w gazetce, ale gimnazjalnej.

Natalia Rudawska kl. VI cSkip to content