Sp1

Powitanie jesieni III b

Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.
Co w tym koszu pani jesień nam niesie?

Co to jest mgła? I dlaczego tak często pojawia się jesienią? Dlaczego drzewa robią się coraz bardziej kolorowe? I właściwie w jakim celu „gubią” swoje piękne liście? Te rośliny okopowe hmmm dziwna sprawa o co chodzi z bulwami? Z czego robi się cukier? Dlaczego jesienią wszędzie pełno pajęczyn? Co robią łabędzie jesienią i jak przygotowują się do zimy? Pytań w głowach trzecioklasistów są tysiące… Staraliśmy się rozwiązać jak najwięcej jesiennych zagadek i odkryć jak najwięcej przyrodniczych prawd. I tak spacer dookoła jeziora pozwolił nam przypomnieć sobie znane gatunki drzew, zrozumieć w jaki sposób tworzy się mgła i podziwiać ją pięknie snującą się nad taflą choszczeńskiego jeziora. Mieliśmy okazję podejrzeć ptactwo wodne. A wizyta na polu buraków pomogła nam zrozumieć jak powstaje cukier i czym właściwie są rośliny okopowe. Piękno przyrody nas zachwyciło a coraz wyraźniejsze oznaki jesieni pozwoliły nam się z radością pożegnać z odchodzącym latem i powitać przepiękną złotą polską jesień.

Agnieszka Bodnar

Invalid Displayed Gallery

Zapraszamy do galerii zdjęć:)

 Skip to content