Sp1

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę“

Dnia 18 listopada 2014r. zakończyła się akcja zbiórki żołędzi i kasztanów pod hasłem „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę“. Uczniowie klasy I e w ramach zajęć koła ekologicznego gromadzili karmę dla leśnych zwierząt, która będzie przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i danieli w najtrudniejszym okresie zimy. Zebrane pożywienie przekazali leśnikom z Nadleśnictwa Choszczno. W nagrodę zostali zaproszeni do Nadleśnictwa na zajęcia ekologiczne, które odbyły się 1 grudnia 2014r. i poprowadził je pan Leśnik – Marek Szczerba. W ramach lekcji uczniowie poznali organizmy żyjące w lesie. Dowiedzieli się jak dokarmiać leśne zwierzęta. Rozpoznawali drzewa i ptaki naszych lasów. Musieli się wykazać umiejętnością współpracy w grupie w celu ułożenia puzzli – obrazka wilka.

W podziękowaniu za zebraną karmę dla leśnych zwierząt uczniowie otrzymali od pana Leśniczego karmnik i karmę do dokarmiania ptaków. Dzieci także otrzymały upominki ufundowane przez Nadleśnictwo. Uczniowie radośni i pełni wrażeń powrócili do szkoły.

Mali Ekolodzy zobowiązali się do podejmowania kolejnych akcji proekologicznych.

B. SzewczykSkip to content