Sp1

Pokaz Ratownictwa

Pokaz Ratownictwa – relacja naszych uczniów

Drugiego Lutego 2017 r. cała nasza szkoła poszła nad choszczeńskie zamarznięte jezioro, aby tam wysłuchać kilku zasad związanych z bezpieczeństwem  chodzenia po lodzie. Panowie Strażacy przygotowali prezentacje na żywo, jak wygląda ratowanie człowieka gdy wpadnie pod lód. Mogliśmy oglądać jak wygląda ratowanie człowieka przy użyciu wielu przyrządów, zaczynając od zwykłego kija przez drabinę aż po specjalne sanki.
Cała szkoła zainteresowana była omówieniem i pokazem. Każdy z nas wiele się nauczył. Pokazanie jak wygląda ratowanie człowieka było świetnym pomysłem, ponieważ utkwi to w naszej pamięci na dłużej niż tylko rozmowa.
Bardzo podobały mi się zajęcia nad lodem. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie takich więcej.
Maksymilian Kacprzak VI a
Dziś w naszym mieście, na plaży miejskiej odbył się pokaz ratownictwa. Pokaz ten rozpoczął się o około godziny 11:50 i trwał do godziny 12:30. Przedstawienie to było bardzo ciekawe i pomocne dla tych, którzy chodzą na lód.
Podczas pokazu pan z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wyjaśnił wszystkim obecnym uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych jak powinno się zachowywać, gdy wychodzimy na lód. Powiedział również jakie są rodzaje lodu i które są bezpiecznie i niebezpieczne. Wraz z innym panem pokazali co powinny mieć ze sobą osoby wybierające się na lód. Po tym strażacy przedstawili jak można pomóc osobie, która wpadła do przerębli.
Myślę, że po pokazie wszyscy uczniowie, którzy tam byli stali się mądrzejsi i bardziej będą uważać podczas wycieczek na lód.
Zuzanna Proszkiewicz VI c


Skip to content