Sp1

Pokaz Ratownictwa Medycznego

27  października 2017 r. w naszej szkole odbył się pokaz ratownictwa medycznego, w którym uczestniczyła klasa I a i III g. Na zajęciach pierwszej pomocy dzieci uczyły się przede wszystkim prawidłowego wzywania pomocy przez telefon, zachowania w razie utraty przytomności oraz reanimacji oddechowo – krążeniowej. Ratownicy pokazali, jak przeprowadzić zabieg resuscytacji, a następnie uczniowie mogli sami poćwiczyć na specjalnych fantomach ten zabieg. Przypomnieli uczniom ważne telefony alarmowe. Ratownik pokazał uczniom jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. 

Uczniowie dowiedzieli się, jak  bezpiecznie zachowywać się w czasie kąpieli i zabaw nad zbiornikami wodnymi oraz jak pomóc osobie tonącej, czy też  osobie, pod którą załamał się lód.

Sympatycznym gościem okazał się przepiękny pies – ratownik, rasy Nowofundland,  który od ponad dwóch lat pracuje jako ratownik.

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia wiadomości i umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.

Danuta Pałka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content