Sp1

Poezja nie musi być nudna…

Dnia 17 kwietnia 2018 r. w MBP Filia Publiczna odbyło się spotkanie klasy 6d z regionalnym poetą, panem Romanem Szymańskim. Wydarzenie miało na celu uzmysłowienie uczniom, że poezja nie musi być nudna… Pan Roman opowiadał, skąd rodzą się u niego pomysły na wiersze. Zaprezentował kilka swoich utworów, po czym wywiązała się dyskusja.

Druga część spotkania przybrała formę warsztatową. Uczniowie poznali kilka zabawnych utworów nazwanych przez autora “lepiejami” i sami tworzyli pracując w grupach. Było przy tym sporo emocji i śmiechu.

Wszystkie utwory zostały przez uczniów odczytane, a jeden szczególnie przypadł panu Romanowi do gustu. Autor najzabawniejszego wierszyka został wyróżniony i otrzymał w prezencie słodycze dla całej klasy ;-). Spotkanie uświetniły piosenki  przy akompaniamencie gitary zaśpiewane przez p.Martynę Żytę.

Dziękujemy za zaproszenie Paniom bibliotekarkom oraz p.Romanowi i p.Martynie za ciekawe zajęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content