Sp1

Podsumowanie Tygodnia Ekologicznego

no images were found

W dniach 23-29 kwietnia 2014 r., zgodnie z przyjętą w naszej szkole tradycją, odbył się Tydzień Ekologiczny. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Piękna jest nasza Ziemia”.

W każdym dniu ekologicznego święta uczniów i nauczycieli obowiązywał inny, wiosenny kolor ubioru oraz różnorodne „zielone zadania” do wykonania.

Środa – Dzień Ziemi – kolor brązowy.

W tym dniu na głównym korytarzu szkolnym pojawiła się wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas II pn. „Zwierzęta lasu”.

Czwartek – Dzień Słońca – kolor żółty.

Uczniowie klas I sprawdzali swoje wiadomości uczestnicząc w quizie „Czy jestem ekoludkiem?”, natomiast uczniowie klas I – VI wyruszali w plener w celu obserwacji ciekawych zjawisk przyrodniczych.

Piątek – Dzień Zdrowia – kolor pomarańczowy.

Trzeciego dnia tygodnia ekologicznego królowały świeże owoce i soki, którymi delektowały się dzieci z klas I-III. We wszystkich klasach naszej szkoły odbyły się również interesujące i pouczające pogadanki na temat zdrowia. Miłym akcentem obchodów Dnia Zdrowia było zdobycie przez uczniów klas III (Daniel Kalupa z kl. IIIa, Szymon Błaszczyk z kl. III c, Alan Kurek z kl. III c) I miejsca w odbywającym się w SP w Zamęcinie X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Środowisku i Ekologii.

Poniedziałek – Dzień ekologa – kolor niebieski.

W poniedziałkowy, słoneczny dzień odbył się ekologiczny happening uczniów klas I – III pn. …. Młodzi ekolodzy przygotowali plakaty o tematyce związanej z ochroną przyrody, transparenty z hasłami oraz barwne stroje z wykonane przez uczniów z odpadów. Happening polegał na przemarszu kolorowego orszaku ulicami miasta w celu propagowania działań proekologicznych. Uczniowie naszej szkoły mogli również podziwiać wystawę ciekawych kwiatów doniczkowych.

Wtorek – Dzień natury – kolor zielony.

Uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu z p. leśnik Dagmarą Harężlak , która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o zmianach zachodzących w lesie w czasie kolejnych pór roku oraz o pracy leśnika.

„Tydzień Ekologiczny” nie jest jedyną formą propagowania ekologicznych zachowań . Działania związane z ochrona przyrody prowadzone są w naszej szkole przez cały rok szkolny.

Barbara Szewczyk, Beata WojtasSkip to content