Sp1

Podróż do Miasta Nauki

Dnia 9 grudnia 2015 r. uczniowie z klas IV d i VI b odbyli wyjątkową podróż do MIASTA NAUKI.

W Muzeum Narodowym w Szczecinie uczniowie uczestniczyli w pokazie i wystawie interaktywnej. Zanim wszyscy dotarli na wieżę MIASTA NAUKI musieli pokonać 240 krętych i bardzo wąskich schodów. Tam czekał już „szalony” naukowiec, który przeprowadził „wybuchową” lekcję z wykorzystaniem dwóch wyjątkowych substancji – ciekłego azotu i metanu. Podczas pokazu uczniowie zobaczyli eksplozje dymu i piany,

zamrażanie, podpalanie oraz termometr miłości. Po pokazach naukowca nadeszła pora na udział w wystawie interaktywnej i wykonywanie eksperymentów pomagających poznać odbicie, załamanie, rozszczepienie światła, miraż, dyfrakcję i polaryzację.

Chwile grozy przeżyli najodważniejsi wchodząc do „dziwnego” domu, w którym poruszały się ściany, sufit i podłoga.

Podróż do MIASTA NAUKI zainspirowała uczestników wycieczki do odkrywania i zrozumienia świata poprzez obserwację i samodzielnie wykonywane doświadczenia.

Elżbieta WoźniakSkip to content