Sp1

Piłkarze tuż za podium w Mistrzostwach Powiatu

no images were found

W iście „angielskiej” aurze przyszło młodym piłkarzom rozgrywać 24 kwietnia turniej o Mistrzostwo Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Niebo „popłakiwało” czasem, ale żaden z piłkarzy nie narzekał. Pogoda nie robiła na zawodnikach i trenerach żadnego wrażenia. Reprezentanci poszczególnych szkół pokazali, że nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane buty piłkarskie (kto się ślizgał wie o czym mowa) i że warunki nie przeszkodzą im w pokazaniu wielu efektownych zagrań i zdobywaniu pięknych goli.

Nasza reprezentacja, która była organizatorem turnieju okazała się bardzo „gościnna” i mimo bardzo ambitnej postawy i zaciętej walki zajęła miejsce tuż za podium.

Do turnieju przystąpiło 5 drużyn, które wyłonione zostały w wyniku eliminacji regionalnych w naszym powiecie. I tak zebrani na Stadionie Miejskim w Choszcznie nieliczni tego dnia kibice mogli oglądać następujące drużyny: SP Drawno, SP Zieleniewo, SP Będargowo, SP 3 Choszczno i SP 1 Choszczno. Z przyczyn niezależnych od siebie na zawody nie mogła dotrzeć Szkoła Podstawowa z Krzęcina, która jednak została później sklasyfikowana (6 miejsce).

Po rozlosowaniu numerów startowych i uroczystym otwarciu zawody rozpoczęły się i z minuty na minutę nabierały tempa.

Warto jeszcze wspomnieć, że w tym roku zapoczątkowana została nowa idea – finaliści Mistrzostw Powiatu rywalizują od tej pory o „PUCHAR PRZECHODNI MISTRZOSTW”, to znaczy puchar, który co edycję przechodził będzie z rąk poprzednich zwycięzców w ręce następnych. Szkoła zatrzyma puchar na stałe, gdy zdobędzie tytuł Mistrza Powiatu trzy razy. Po tym fakcie walka będzie się toczyć o nowy puchar. Fundatorem pucharów i gospodarzem Mistrzostw było choszczeńskie Centrum Rekreacji i Sportu.

no images were found

Pierwszym rywalem naszej reprezentacji była Szkoła Podstawowa z Drawna. Od początku nasi chłopcy rzucili się na swoich rywali i w ciągu pierwszych pięciu minut pierwszej połowy stworzyli sobie kilka groźnych okazji strzeleckich. Niestety zawodziła skuteczność i piłka po naszych strzałach (dwukrotnie próbował Kornel CISZEK i po razie Michał DRZYMAŁA, Nikolas JARMARKIEWICZ i Bartek KŁODAWSKI) nie mogła znaleźć drogi do bramki drawieńskiej drużyny. Nasi rywale groźnie kontratakowali, ale w obronie bardzo dobrze spisywali się Mikołaj SITEK i Michał TABACZNIK, a gdy ich udało się przeciwnikom minąć w bramce stopował ich najmłodszy w naszej drużynie Jakub STARUS, który rozgrywał bardzo dobry turniej! Niestety po kilku nieskutecznych akcjach naszej drużyny sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie, że „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”… Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy nasi przeciwnicy dwukrotnie nas skontrowali i wyszli na prowadzenie 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie staraliśmy się odwrócić losy meczu na swoją korzyść, ale mimo znów kilku wyśmienitych okazji udało się zdobyć tylko jednego gola. Jego autorem był Bartek KŁODAWSKI, który okazał się najsprytniejszy w polu karnym rywali i wykorzystał ich niezdecydowanie. Mecz zakończył się zwycięstwem SP Drawno 2:1.

no images were found

W kolejnym meczu przyszło nam rywalizować z SP Zieleniewo. Po porażce w meczu numer 1 nasi chłopcy postanowili się zrewanżować i odbić. Początek był nerwowy, ale z czasem szło coraz lepiej. Do przerwy wynik brzmiał 0:0 i wydawało się, że zrobimy tylko mały krok – po porażce przyjdzie remis a na zwycięstwo trzeba będzie poczekać. Po przerwie jednak gra układała się dużo lepiej i w końcu obrona Zieleniewa skapitulowała. Fantastycznym prostopadłym podaniem popisał się Kornel CISZEK, a Nikolas JARMARKIEWICZ znalazłszy się oko w oko z bramkarzem oddał równie przepiękny technicznie strzał obok bezradnie interweniującego bramkarza. 1:0 i wynik otwarty! Po kilku wymianach ciosów nasza drużyna zdobyła kolejną bramkę. Tym razem jej autorem był Michał DRZYMAŁA, który wykorzystał dokładne podanie Bartka KŁODAWSKIEGO i podwyższył na 2:0. Wynik meczu na 3:0 ustalił Kornel CISZEK, który zwieńczył ładną akcję całego zespołu.

W meczu nr 3 mierzyliśmy swe siły z SP 3 Choszczno. Mecz był jednostronnym widowiskiem. Straciliśmy pierwszą bramkę po bardzo prostym błędzie i cała nasza obrona posypała się jak domek z kart. Ostateczny wynik brzmiał 2:7. Bramki dla nas strzelali Kornel CISZEK i Olek WIRECKI. Obudziliśmy się pod koniec drugiej połowy, ale na więcej nie starczyło już czasu. Mimo wpuszczenia siedmiu bramek bardzo dobrze spisał się Jakub STARUS, dzięki któremu po stronie strat mieliśmy właśnie tylko 7 goli. Kuba kilkakrotnie bronił w sytuacjach „sam na sam” i świetnie radził sobie ze strzałami z dystansu.

no images were found

Ostatni mecz rozgrywaliśmy z SP Będargowo. Nasi chłopcy wyglądali już na bardzo zmęczonych, poza tym część zaczęła narzekać na drobne urazy stąd nie dziwi wynik meczu 1:4. Znów mecz miał ten sam scenariusz: stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji, ale niestety zabrakło przysłowiowej „kropki nad i” i znów przypomniało nam się powiedzenie o niewykorzystanych okazjach… Mimo porażki bardzo dobre wrażenie oprócz tradycyjnie już Jakuba STARUSA pozostawili po sobie Nikolas JARMARKIEWICZ i Michał TABACZNIK. Tym bardziej fakt ten godzien jest podkreślenia, że wymieniona trójka będzie reprezentować naszą szkołę w przyszłym roku. Jedynego gola dla nas w tym meczu zdobył właśnie ten ostatni – Michał TABACZNIK, który wykorzystał błąd bramkarza rywali.

no images were found

Mimo dwóch wysokich porażek nasza drużyna momentami pokazywała ciekawą kombinacyjną grę i stwarzała sobie mnóstwo dobrych okazji strzeleckich. Ciszy postawa zwłaszcza młodszych zawodników, choć przyznać trzeba, że nie zawiódł nikt – cała jedenastka, łącznie z kontuzjowanym Tobiaszem GŁOWACKIM spisała się nieźle (Tobiasz okazał się świetnym fotoreporterem – co sami możecie stwierdzić oglądając galerię zdjęć).

Ostatecznie zwycięstwo przypadło w udziale naszym „sąsiadom zza miedzy” – SP 3 Choszczno, na których tego dnia nie było mocnych. „Trójka” była zespołem najskuteczniejszym i zasłużenie jako pierwsza „zgarnęła” Puchar Przechodni w posiadanie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy udanego występu i tym samym godnego reprezentowania naszego powiatu w Mistrzostwach Regionu!

Kolejność końcowa turnieju:
1 miejsce SP 3 Choszczno
2 miejsce SP Drawno
3 miejsce SP Będargowo
4 miejsce SP 1 CHOSZCZNO
5 miejsce SP Zieleniewo
6 miejsce SP Krzęcin

Skład naszej reprezentacji:
Jakub STARUS klasa 4A (kapitan)
Nikolas JARMARKIEWICZ klasa 5B
Tobiasza GŁOWACKI klasa 5C
Dawid SZPAKOWSKI klasa 5C
Michał TABACZNIK klasa 5C
Aleksander WIRECKI klasa 5C
Bartosz KŁODAWSKI klasa 6A
Kornel CISZEK klasa 6B
Michał DRZYMAŁA klasa 6B
Emil ZAWIŁA klasa 6B
Mikołaj SITEK klasa 6C

Poniżej możecie podziwiać galerię zdjęć w większości autorstwa Tobiasza GŁOWACKIEGO.

Artur WelsSkip to content