Sp1

Piłkarze drudzy w V Turnieju Orlika

Udziałem w piątej edycji „Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska” naszej reprezentacji piłki nożnej chłopców rocznika 2003  – 2004 zainaugurowaliśmy sportowy rok szkolny. W I rundzie eliminacji, która odbyła się na Orliku przy ul. Obrońców Westerplatte wystartowały 3 drużyny, które walczyły o jedno miejsce premiowane awansem do następnej rundy. Nasi uczniowie pokazali się z niezłej strony, jednak to nie im przypadnie w udziale start w kolejnym etapie rozgrywek. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce za rewelacyjnie grającą reprezentacją SP 1 Suliszewo!

no images were found

Na starcie turnieju stawiły się reprezentacje wspomnianej już „Jedynki” z Suliszewa, Szkoły Podstawowej z Zamęcina oraz nasza drużyna. Organizatorem zawodów był pan Ryszard Garlicki – animator sportu na sąsiadującym z nami Orliku, a rolę sędziego pełnił pan Adam LEŚNIAK – absolwent naszej szkoły.

no images were found

W meczu otwarcia naprzeciw siebie stanęły SP Zamęcin i SP 1 Choszczno. Nasi chłopcy wyszli na boisko mocno zmotywowani z postanowieniem zwycięstwa. Początkowe fragmenty gry to „nerwówka” z obu stron, na szczęście to nasza drużyna szybciej potrafiła te nerwy opanować i wyszliśmy na prowadzenie.  Po składnej akcji naszej drużyny gola na 1:0 strzelił Daniel KALUPA.  Nasza radość nie trwała jednak długo – nasi rywale szybko otrząsnęli się po ciosie i doprowadzili do remisu 1:1! Przez moment gra stała się wyrównana, jednak szybko przejęliśmy nad nią kontrolę i ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Tym razem piękną indywidualną akcję przeprowadził Marcel BOŁOCIUCH i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi  z Zamęcina pakując piłkę do siatki. Było 2:1 i widać było, że z każdą chwilą się rozkręcamy. Chwilę po drugiej bramce dołożyliśmy trzecią, której autorem był ponownie Daniel KALUPA. Nasz rozgrywający okazał się najsprytniejszy w polu karnym rywali i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki obok rozpaczliwie interweniujących zawodników drużyny przeciwnej. 3:1 – dwubramkowe prowadzenie dało nam odrobinę spokoju… A co jest lepsze od odrobiny spokoju – troszeczkę większa odrobina spokoju… Nasza drużyna nie zwalniała tempa i szybko dołożyła czwartą bramkę. Tym razem jej autorem był Jakub DRZYMAŁA, który podobnie jak Marcel BOŁOCIUCH przy bramce drugiej – zdecydował się na indywidualną akcję i wykorzystał sytuację jeden na jednego z bramkarzem strzelając na 4:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa toczona w padającym deszczu i dużym jak na tę porę roku chłodzie. W przerwie trener naszej drużyny pan Artur WELS dokonał kilku zmian i na boisku pojawiło się czterech nowych zawodników. Druga połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków z naszej strony, czego efektem były kolejne gole. Najpierw Jakub STARUS – nasz bramkarz i kapitan – mocnym wykopem piłki uruchomił Mateusza SIWKO, który wspaniale opanował futbolówkę i popędził z nią w pole karne zdobywając swoją pierwszą bramkę dając nam prowadzenie 5:1. Potem scenariusz się powtórzył, z tym, że Jakub zagrał piłkę po ziemi do Wiktora MIKOŁAJCZAKA, ten zagrał do Mateusza SIWKO, a Mateusz oddał potężny strzał lewą nogą w „okienko” bramki rywali zdobywając gola na 6:1! „Strzelanie” do zamęcińskiej bramki zakończył Kacper KAMISIŃSKI, który ustalił wynik spotkania na 7:1. Po pierwszym meczu na nasze konto trafiły 3 punkty za zwycięstwo i fotel lidera.

no images were found

W drugim meczu zmierzyły się drużyny SP 1 Suliszewo i SP Zamęcin. Lepszą w tym pojedynku okazała się SP 1 Suliszewo z „szalejącymi” na całej długości i szerokości boiska Kacprem NOWAKOWSKIM i Marcelem KRASZEWSKIM, która pokonała SP Zamęcin 5:2.

O awansie do drugiej rundy zdecydować miał mecz pomiędzy dwiema „Jedynkami”: suliszewską i choszczeńską. Obie drużyny zaczęły ostrożnie czując do siebie respekt i domyślając się, że jeden błąd może wywołać ich prawdziwą lawinę w dalszej części meczu. Pierwsi sytuację do zdobycia gola stworzyli sobie zawodnicy z Choszczna, ale świetnym refleksem wykazał się przy strzale Jakuba DRZYMAŁY bramkarz naszych rywali. Chwilę później swoje wysokie umiejętności potwierdził nasz bramkarz Jakub STARUS pewnie broniąc w trudnej sytuacji. Akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, a w głównych rolach występowali bramkarze obu ekip. My stworzyliśmy sobie trzy dogodne sytuacje, rywale też trzy, ale ta trzecia zakończyła się dla nas fatalnie bo utratą gola na 0:1. Coś w nas pękło, a po zawodnikach widać było od tego momentu olbrzymią niepewność. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W przerwie ten sam manewr jak w pierwszym meczu zastosował trener WELS licząc, że wchodząca czwórka poderwie zespół i odwróci losy spotkania. Niestety, „młode wilki”, które pojawiły się na boisku mimo kilku groźnych sytuacji (mocne strzały Mateusza SIWKO, Marcela WITKOWSKIEGO i pod koniec meczu Daniela KALUPY) pewnie chwytał bramkarz naszych rywali. Stare piłkarskie powiedzenie mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”… Nie inaczej było w tym meczu… Podczas gdy my mieliśmy problem z umieszczeniem piłki w siatce rywali ta jeszcze trzykrotnie zatrzepotała po ich strzałach w naszej bramce. Naszymi „katami” okazali sie wspomniani wcześniej Kacper NOWAKOWSKI i Marcelem KRASZEWSKI, którzy zdobyli w tym meczu po dwie bramki. Chłopcom należą się wielkie brawa, ponieważ ich gra sprawiała, że z przyjemnością oglądało się mecze z ich udziałem. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji SP 1 Suliszewo 4:0. Wynik ten dał naszej imienniczce pierwsze miejsce i awans do kolejnej rundy Turnieju Orlika.

Warto wspomnieć, że zawody odbywały się w atmosferze „fair play”, co stanowiło znakomite zwieńczenie „Tygodnia FAIR PLAY” – akcji prowadzonej od początku września przez FIFA – Światową Organizację Piłki Nożnej. Dość powiedzieć, że sędzia zawodów bardzo rzadko używał gwizdka, a drużyny dziękowały sobie za walkę po każdym meczu doceniając wysiłek, jaki ich rywale włożyli w zawody.

Ostateczna kolejność w turnieju:
1 miejsce SP 1 SULISZEWO  6pkt   bramki: 9:2
2 miejsce SP 1 CHOSZCZNO  3pkt   bramki 7:5
3 miejsce SP ZAMĘCIN  0pkt   bramki 3:12

Skład naszej reprezentacji:
Marcel WITKOWSKI klasa 6a (rocznik 2003)
Jakub STARUS klasa 5a (rocznik 2003)
Jarosław KUCHARSKI klasa 5a (rocznik 2003)
Filip WOJCIECHOWSKI klasa 5a (rocznik 2003)
Jakub DRZYMAŁA klasa 5b (rocznik 2003)
Kacper KAMISIŃSKI klasa 5b (rocznik 2003)
Daniel KALUPA klasa 4a (rocznik 2004)
Wiktor MIKOŁAJCZAK klasa 4a (rocznik 2004)
Marcel BOŁOCIUCH klasa 4c (rocznik 2004)
Mateusz SIWKO klasa 4c (rocznik 2004)
Artur WELS – trener (rocznik 1978)

Wszystkim zespołom, które wzięły udział w turnieju gratulujemy postawy „fair” i życzymy powodzenia w innych turniejach, a zwycięskiej drużynie z SP1 Suliszewo życzymy, aby godnie reprezentowała nas w kolejnych rundach rozgrywek i aby doszła w nich jak najdalej!

Poniżej można podziwiać galerię zdjęć z turnieju.

Artur WelsSkip to content