Sp1

Piłkarze drudzy w Mistrzostwach Powiatu

8 maja Nasza szkoła była gospodarzem turnieju o Mistrzostwo Powiatu w Mini Piłce Nożnej Chłopców – imprezy, która odbywała się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zmaganiach wzięło udział 6 najlepszych szkół wyłonionych w drodze trzech turniejów eliminacyjnych (w Choszcznie, Bierzwniku i Pełczycach). Wśród najlepszej szóstki nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej „Jedynki”, a poza naszą reprezentacją zagrały: SP Drawno, SP Krzęcin, SP Lubiana, SP Recz oraz SP 3 Choszczno. W upalne środowe przedpołudnie można było zobaczyć wiele fenomenalnych  zagrań młodych piłkarzy, piękne gole i nie mniej efektowne parady bramkarzy.

Mimo upału walka trwała na całego a zawodnicy poszczególnych reprezentacji nie oszczędzali się – wszak nagrodą dla najlepszej drużyny był awans do mistrzostw regionu i możliwość reprezentowania tam naszego powiatu! Nasza kadra prowadzona przez p. Artura WELSA dotarła do finału i ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Każda wielka impreza rangi mistrzowskiej poprzedzona jest losowaniem grup. Nie mogło być inaczej w przypadku Mistrzostw Powiatu w Mini Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Sześć najlepszych drużyn – reprezentacji szkół uczestników Finału Powiatowego zostało podzielone na dwie grupy. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy „B”, w któej oprócz naszej drużyny miały zagrać SP Recz i SP Krzęcin. Skład drugiej grupy kształtował się następująco: SP Lubiana, SP 3 Choszczno i SP Drawno.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z SP Krzęcin, której opiekunem był p. Roman TARATAJCIO – mąż naszej polonistki pani Olgi. Nasi piłkarze okazali się jako gospodarze mało gościnni i pokonali ekipę z Krzęcina 6:0! Bramki w tym meczu strzelali: Błażej TRZECIAK i Michał DRZYMAŁA po dwie oraz Kacper BOŁOCIUCH i Kornel CISZEK po jednej. Co ciekawe Kacper był absolutnym debiutantem w naszym zespole i już w swoim debiutem udało mu się zdobyć pierwszą bramkę w reprezentacji!

W drugim meczu naszej grupy zmierzyły się drużyny z Krzęcina i Recza. Zawodnicy z Recza również nie dali szans swoim rywalom i rozbili ich aż 5:0! Wiadomym było po tym spotkaniu, że SP Krzęcin zagra w meczu o miejsce piąte.

W ostatnim meczu naszej grupy doszło do spotkania, które miało zadecydować o pierwszym miejscu w grupie. Po pierwszych meczach mieliśmy taką samą zdobycz punktową jak drużyna z Recza, jednak na naszą korzyść przemawiała większa ilość strzelonych goli. Do pierwszego miejsca potrzebowaliśmy punktu, czyli minimum remisu. I ten punkt udało nam się wywalczyć, choć zaczęło się dla nas w meczu z SP Recz wyśmienicie, bo po stworzeniu sobie kilku dogodnych sytuacji (których niestety nie potrafiliśmy przekłuć na bramki…) wreszcie udało nam się skierować piłkę do bramki rywali. Po długim podaniu z głębi pola piłkę przejął Kornel CISZEK i przelobował bramkarza. Jednak piłka nie od razu znalazła drogę do bramki. Do wolno lecącej piłki wystartował obrońca naszych rywali i Błażej TRZECIAK. Na nasze szczęście Błażej okazał się szybszy i strzalem głową dał nam prowadzenie. Do przerwy było 1:0. Po przerwie nadal dominowaliśmy, lecz z naszej przewagi nic nie wynikało. Wykorzystała to reprezentacja naszych rywali, którzy zdobyli gola po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola i końcowy wynik brzmiał 1:1, co oznaczało podział punktów dający nam awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie!

W półfinale trafiliśmy na SP Lubiana – drugi zespół z grupy „A” (3:0 z SP Drawno i 0:5 z SP 3 Choszczno). Mecz był bardzo zacięty i kosztował obie drużyny mnóstwo sił. W tym pojedynku czuło się od początku, że o końcowym sukcesie którejś z ekip zadecydować może jedna bramka. Szczęście było po naszej stronie… Mimo kilku dogodnych sytuacji naszych rywali nie udało im się pokonać czujnego w naszej bramce Marcela SKWIRUTA. Pod koniec pierwszej połowy sposób na bramkarza rywali znalazł Błażej TRZECIAK i prowadziliśmy 1:0! Taki wynik udało się utrzymać do przerwy, a po przerwie do końca meczu. Świetny turniej rozgrywali nasi obrońcy – Michał GRADYS i Michał WIETRZYCKI, którzy często stopowali akcje naszych rywali w zarodku sami stwarzając zagrożenie w ataku. Wygrana z Lubianą dała nam awans do finału turnieju.

W finale trafiliśmy na naszych sąsiadów „zza miedzy” – rozpędzoną SP 3 (6:1 z SP Drawno, 5:0 z SP Lubiana, w półfinale 5:1 z SP Recz). Zaraz po rozpoczęciu nasi rywale stoworzyli sobie trzy dogodne sytuacje, jednak ich strzały daleko mijały naszą bramkę. My za to mieliśmy jedną wyśmienitą okazję – Błażej TRZECIAK znalazł się po podaniu Kornela CISZKA w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak zdecydował się na strzał z niewygodnej pozycji przenosząc piłkę nad poprzeczką. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis i wszystko miała rozstrzygnąć druga połowa. Po przerwie troszeczkę opadliśmy z sił, jednak nadal walczyliśmy dzielnie. Nasi rywale zadali jednak dwa ciosy, po których zdobyli dwa gole i ostatecznie zapewnili sobie tryumf w turnieju. Drugie miejsce choć nie dało nam awansu bardzo cieszy – chłopcy pokazali duże zaangażowanie i mnóstwo ciekawych zagrań. A w sporcie tak jest – zwycięzca może być jeden. Nasi reprezentanci i reprezentanci pozostałych drużyn również okazali się zwycięzcami – walczyli w upale z włąsnymi słabościami i brakiem wciąż ubywających sił. Wszyscy wykazali wielki hart ducha, za co należą się im wielkie brawa.

Ostateczna kolejność turnieju:
1 miejsce SP 3 Choszczno
2 miejsce SP 1 CHOSZCZNO
3 miejsce SP Lubiana
4 miejsce SP Recz
5 miejsce SP Drawno
6 miejsce SP Krzęcin

Skład naszej reprezentacji:
Marcel WITKOWSKI klasa IV a
Kornel CISZEK klasa V b
Michał DRZYMAŁA klasa V b
Mikołaj SITEK klasa V c
Michał GRADYS klasa VI a
Marcel SKWIRUT klasa VI c
Kacper BOŁOCIUCH klasa VI d
Jonatan KOWALCZYK klasa VI d
Błażej TRZECIAK klasa VI d
Michał WIETRZYCKI klasa VI d

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy i gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w Mistrzostwach Regionu!

Artur WELSSkip to content