Sp1

Piłkarze awansowali do Finału Powiatowego!

23 października na Orliku przy ulicy Obrońców Westerplatte rozegrany został turniej piłki nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej o tytuł Mistrza Gminy Choszczno. Stawką turnieju był awans do rozgrywek o Mistrzostwo Powiatu, które odbędą się wiosną przyszłego roku.

Miło jest przekazywać dobre wieści, a z pewnością do takich należy ta, że reprezentacja naszej szkoły prowadzona przez p. Artura WELSA wywalczyła prawo gry w wiosennym turnieju finałowym!

Na starcie imprezy, którą po raz kolejny przy wsparciu choszczeńskiego Centrum Rekreacji i Sportu organizowała Nasza szkoła, stanęły cztery reprezentacje szkół z Gminy Choszczno: SP Korytowo, SP 1 Suliszewo, SP 3 Choszczno oraz reprezentacja gospodarzy – SP 1 Choszczno. Po odprawie technicznej trenerów drużyn i ustaleniu terminarza gier nastąpiło otwarcie imprezy, a tuż po nim pierwszy mecz.

Tak się złożyło, że w inauguracyjne spotkanie było pojedynkiem gospodarzy turnieju – „JEDYNKI” z Choszczna z SP Korytowo. Kapitanowie drużyn dokonali wraz z sędzią losowania stron pola gry i nie pozostało nic innego, jak tylko rozpocząć sportowe zmagania!

Zaczęliśmy nieco nerwowo, akcje „nie kleiły się”, ale z minuty na minutę próby naszych reprezentantów coraz bardziej przypominały grę, o jaką chodziło naszemu trenerowi. Na pierwszego gola czekaliśmy do czwartej minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała DRZYMAŁY bramkarz naszych rywali wypuścił piłkę z rąk, a najwięcej zimnej krwi zachował Dawid SZPAKOWSKI, który wspaniale opanował futbolówkę i wpakował do pustej bramki dając nam prowadzenie 1:0!  Przed przerwą udało nam się jeszcze podwyższyć prowadzenie. Tym razem po bardzo ładnej akcji całej drużyny „kropkę nad i” postawił Tobiasz GŁOWACKI, który wykorzystał doskonałe podanie Mikołaja SITKA i posłał piłkę do bramki obok bezradnie interweniującego bramkarza. 2:0 do przerwy. Po przerwie nie straciliśmy animuszu. Akcje stały się płynniejsze – widać było, że trema opuściła chłopców. Na 3:0 podwyższył Tobiasz zdobywając swoją drugą bramkę i wykorzystując asystę Marcela WITKOWSKIEGO. Po tym golu miała miejsce akcja, pod którą obiema rękami mogłaby się podpisać FC Barcelona lub inny zespół uwielbiający grę techniczną. Pod naszym polem karnym piłkę przejął Mikołaj SITEK, rozegrał ją z Marcelem WITKOWSKIM, otrzymał z powrotem, następnie podprowadził kilka metrów po czym podał do Tobiasza GŁOWACKIEGO (wszystko na dużej szybkości), ten zagrał podanie powrotne do Mikołaja, który zdążył się już przemieścić w pole karne rywali, tam przyjął piłkę i niesygnalizowanym strzałem w długi róg umieścił w bramce korytowian!!! Ręce same składały się do oklasków! Jednak mecz nie wyglądał tak, że to tylko my atakowaliśmy – rywal od czasu do czasu groźnie kontratakował, jednak naszej bramki strzegł Bartek KŁODAWSKI, który nie dał się zaskoczyć. Przed końcem spotkania Michał DRZYMAŁA ustalił wynik na 5:0! Efektowne zwycięstwo na inaugurację i pewne 3 punkty.

no images were found

W drugim meczu przyszło nam się mierzyć s SP 1 Suliszewo. Nasi zawodnicy byli mocno zmobilizowani i podbudowani wysoką wygraną z SP Korytowo. Rywale z kolei byli podrażnieni porażką jaką odnieśli w swoim pierwszym meczu (0:5 z SP 3 Choszczno). Zapowiadał się więc bardzo ciekawy mecz, w którym obie drużyny miały coś do udowodnienia. Gra naszych zawodników układała się bardzo dobrze. W pierwszych minutach stworzyliśmy sobie cztery groźne sytuacje, których jednak nie potrafiliśmy przekłuć na gole. Udało się za piątym razem i znów naszą akcję można by oglądać we wszystkich serwisach sportowych świata! Po jednej z pierwszych akcji rywali przejęliśmy piłkę, Marcel WITKOWSKI zagrał szybko do Tobiasza GŁOWACKIEGO, ten posłał wspaniałe prostopadłe podanie do Dawida SZPAKOWSKIEGO, a popularny „Diabeł” nie miał litości dla bramkarza SP 1 Suliszewo i dał nam prowadzenie 1:0! Cała akcja trwała 3 sekundy!!! Niestety to co tak ciężko wypracowaliśmy oddaliśmy rywalom już minutę później. Nasi obrońcy popełnili błąd w wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki i zamiast do naszego bramkarza futbolówka trafiła pod nogi napastnika Suliszewa, który idealnie obsłużył partnera a ten posłał piłkę do pustej już bramki (Bartek KŁODAWSKI próbował ratować drużynę i rzucił się pod nogi podającego). 1:1 i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie obie drużyny rzuciły się do ataku momentami zapominając o obronie… Narażało to tak jedną jak i drugą „Jedynkę” na kontry ze strony rywali. Po jednej z takich kontr piłka znalazła się w naszym polu karnym, a Marcel WITKOWSKI interweniował tak niefortunnie, że zagrał piłkę ręką… Rut karny! Chłopcy zamarli, a jedynym, który zachowywał spokój był Bartek KŁODAWSKI. Trener tylko pokrzykiwał „Chłopaki, karny to jeszcze nie bramka! Gramy do końca”. Zawodnik z Suliszewa ustawił piłkę na punkcie karnym i wziął rozbieg. Sędzia dał sygnał gwizdkiem. Bieg, strzał i… WSPANIAŁA INTERWENCJA BARTKA KŁODAWSKIEGO, który do końca czekał aż rywal strzelił i odbił potężnie kopniętą piłkę przed siebie daleko w pole!!! Jak się miało później okazać Bartek został bohaterem meczu, gdyż to właśnie jego interwencja dała nam punkt po remisie 1:1, który utrzymał się do gwizdka sędziego oznajmiającego koniec spotkania. Drugi mecz i 1 punkt po bardzo zaciętym i twardym meczu choć bez fajerwerków technicznych z obu stron.

no images were found

Jakże cenna okazała się zdobycz punktowa w meczu z naszą imienniczką z Suliszewa pokazał mecz z SP 3, w którym po początkowej (pierwsze 5 minut spotkania) dominacji i nieskutecznych próbach ostatecznie ulegliśmy naszym „sąsiadom zza miedzy” 0:3. Mimo licznych szans nie potrafiliśmy skierować piłki do siatki przeciwnika, który z kolei okazał się bardzo skuteczny wykorzystując swoje najlepsze okazje. Największym zagrożeniem dla bramkarza „Trójki” był mocny strzał Michała TABACZNIKA, jednak i z nim golkiper rywali nie miał problemów… Zabrakło niewiele, choć wynik bardzo wysoki…

Ostatecznie osiągnęliśmy swój cel minimum, jakim było zajęcie właśnie drugiego miejsca i awans do turnieju finałowego Mistrzostw Powiatu. Przed turniejem trener przeprowadził rozmowę z panią dyrektor naszej szkoły i zapowiedział właśnie drugie miejsce, na które to stwierdzenie usłyszał pytanie „Dlaczego nie pierwsze?” i odparł: „To są szachy piłkarskie, nie wolno odkrywać wszystkich kart od razu…” Udało się – osłabieni brakiem Nikolasa JARMARKIEWICZA i z kontuzjowanym Kornelem CISZKIEM (zagrał tylko kilka minut – na więcej nie pozwolił mu ból prawej nogi) awansowaliśmy do imprezy wiosennej, w której po cichu liczymy na więcej.

Ostateczna kolejność w turnieju:
1 miejsce SP 3 Choszczno      9 punktów;     bramki: 15:2
2 miejsce SP 1 CHOSZCZNO  4 punkty;        bramki: 6:4
3 miejsce SP 1 Suliszewo        2 punkty;        bramki: 2:7
4 miejsce SP Korytowo           1 punkt;           bramki 3:13

Skład reprezentacji „JEDYNKI”
Bartosz KŁODAWSKI klasa 6a
Kornel CISZEK klasa 6b
Michał DRZYMAŁA klasa 6b
Emil ZAWIŁA klasa 6b
Mikołaj SITEK klasa 6c
Marcel WITKOWSKI klasa 5a
Tobiasz GŁOWACKI klasa 5c
Dawid SZPAKOWSKI klasa 5c
Michał TABACZNIK klasa 5c

Poniżej fotogaleria z turnieju.

Artur WELSSkip to content