Sp1

Piłkarki nożne walczyły z rywalkami i z zimnem…

27 kwietnia w Pełczycach miejscowy UKS „PEŁCZ” był organizatorem Mistrzostw Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. Na starcie imprezy stanęło 11 drużyn, które zmagały się nie tylko z rywalkami, ale także musiały stawić czoła pogodzie, która od kilku dni nas nie rozpieszczała. Wśród zebranych drużyn nie mogło oczywiście zabraknąć naszej reprezentacji, która pragnęła co najmniej powtórzyć sukces z zeszłego roku, jakim niewątpliwie było zajęcie czwartego miejsca.

Zawody rozegrano na trzech boiskach: Orliku w Chrapowie (trzy drużyny: SP Sławęcin, SP Suliszewo i SP Chrapowo), boisku przy Zespole Szkół w Pełczycach (SP Drawno, SP Zieleniewo, SP Korytowo i SP Pełczyce) oraz na Stadionie Miejskim w Pełczycach, gdzie grała nasza drużyna (oprócz nas jeszcze SP 3 Choszczno, SP Lubiana i SP Recz).

Wielkim faworytem zawodów była drużyna z Recza, która w ubiegłym roku szkolnym wystąpiła w Wojewódzkim Finale zajmując tam 3 miejsce!

Oczywiście nie trzeba wspominać, że nas najbardziej interesowały mecze naszej drużyny i to na nich się skupimy. Jak już wspomniano pogoda dawała się ostro we znaki, ale nasze dziewczęta jak i ich rywalki nic sobie nie robiły z przejmującego chłodu walcząc i zostawiając serce na boisku!

W pierwszym meczu od razu trafiliśmy na obrończynie tytułu – SP Recz. Trzeba obiektywnie przyznać, że nasze rywalki prezentowały wyższy poziom kultury gry i po pierwszej połowie prowadziły już 3:0! Po przerwie nasz trener dokonał kilku korekt w składzie, co przyniosło efekt w postaci takiej, że do końca meczu nie straciłyśmy bramki! Nasza porażka 0:3 okazała się najniższą, jaką poniósł tego dnia zespół rywalizujący z SP Recz! Reczanki – wyprzedzając fakty – dotarły aż do finału turnieju, w którym pokonały SP Drawno i tym samym obroniły tytuł wywalczony przed rokiem.

W drugim meczu doszło do „wyjazdowych derbów Choszczna” – naprzeciw siebie stanęły choszczeńskie „Jedynka” i „Trójka”. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia naszej reprezentacji i już po pierwszej wizycie pod bramką naszych rywalek prowadziłyśmy 1:0! Szczęśliwą zdobywczynią gola dającego nam prowadzenie była Daria PALUSZEWSKA, która wykorzystała moment zagapienia i niezdecydowania obrońców. Niestety, kiedy my cieszyłyśmy się z prowadzenia i żyłyśmy pierwszym golem rywalki odpowiedziały… golem. Było 1:1 i mecz rozpoczął się w zasadzie od nowa. Walka trwałą na całego, a drużyny wymieniały ciosy. Zawodniczki „Trójki” wyszły na prowadzenie zdobywając gola po rzucie rożnym. Nasze dziewczęta jednak się nie załamały. Po kilku groźnych akcjach między innymi Gosi JASIEWICZ, Amelki GOŁAWSKIEJ i Zuzi MICHALAK przyszło wyrównanie! Zdobywczynią wyrównującego gola okazała się ponownie Daria, która wykazała się dużym sprytem w zamieszaniu podbramkowym. Do przerwy 2:2. Po przerwie dziewczęta wyszły z wielką wiarą, że osiągnięcie dobrego wyniku jest na wyciągnięcie ręki. Na boisku kotłowało się to pod jedną to pod drugą bramką a popis gry dawała nasza bramkarka Agata SIEŃKO. Jej kilka wyśmienitych interwencji uchroniło nasz zespół przed utratą co najmniej trzech goli! Jednak i Agata w końcu skapitulowała. W końcówce spotkania, kiedy trener naszej drużyny pan Artur WELS myślał, że podział punktów stanie się faktem stało się to, czego nikt się nie spodziewał. Straciłyśmy gola na minutę przed końcem i marzenia o awansie do półfinału trzeba było odłożyć na przyszły rok… Nasze rywalki pokonały nas 3:2 i po raz kolejny okazało się, że piłka nożna nie jest sportem sprawiedliwym… Z przekroju całego spotkania zasłużyłyśmy na remis, ale w tej dyscyplinie za zasługi punktów się nie przyznaje.

Ostatni mecz rozegrałyśmy z SP Lubiana. Nasze rywalki opromienione niedawnym sukcesem w Turnieju o Puchar Tymbarku (tam zajęły drugie miejsce w finale wojewódzkim) starały się zdominować naszą drużynę od początku. Jednak nasza obrona kierowana przez Amelkę GOŁAWSKĄ nie dawała się długo zaskoczyć, a nasze skrzydłowe wyprowadzały groźne kontry. Po jednej z nich bliska szczęścia była Gosia JASIEWICZ, ale jej strzał wyłapała bramkarka. Obok Amelii w obronie bardzo czujnie grała Nina NIEWINCZANA, która zaliczyła kilka spektakularnych odbiorów i była prawdziwą zaporą nie do przejścia! Wszystko wydawało się układać po naszej myśli, kiedy to popełniłyśmy jeden – jedyny błąd w tej części gry. Pozostawiona bez opieki rywalka w sytuacji sam na sam z Agatą SIEŃKO nie dała jej żadnych szans i przegrywałyśmy 0:1. W dalszej części spotkania, po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany i znów kiedy wydawało się, że wyrównanie jest blisko spotkała nas przykra niespodzianka w postaci utraty gola na 0:2. Mimo usilnych prób podejmowanych przez nasze zawodniczki w celu zmiany rezultatu wynik do końca nie uległ zmianie.Poniosłyśmy czwartą porażkę i w półfinałach mogłyśmy tylko uczestniczyć w roli widza.

Tam kibicowałyśmy reprezentacji SP Sławęcin, która podróżowała na zawody razem z nami, a kiedy one uległy w półfinale SP Drawno mocno ściskałyśmy kciuki za SP Recz, która przecież pokonała nas w grupie – jak przegrać, to nie z byle kim! Nasz doping przydał się połowicznie. Wspomniana SP Sławęcin po odpadnięciu w półfinale pokonały po rzutach karnych SP Zieleniewo, a SP Recz zwyciężył w finale turnieju.

Mimo trzech porażek występ naszych dziewcząt należy ocenić pozytywnie. W każdym meczu dziewczęta bardzo się starały, walczyły ze wszystkich sił i zostawiały serce (a niekiedy i wątrobę) na boisku. Trzeba pamiętać o pogodzie, która żadnej z drużyn nie ułatwiała zadania – na boisku można było zobaczyć pozostałości wczorajszych opadów śniegu (w Chrapowie nawet grały na śniegu), wiatr rozwiewał fryzury naszych ślicznych reprezentantek, a jednak trzymały fason i stawiały czoła wszelkim przeciwnościom. A wyniki – no cóż, czasem drużyny nie ocenia się po wynikach, ale po charakterze, a tego dzisiaj naszym zawodniczkom nie zabrakło.