Sp1

Piłkarki nożne czwarte w Mistrzostwach Powiatu…

Tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce zajęła nasza żeńska reprezentacja piłki nożnej w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt, których gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Pełczycach. Turniej rozegrano 7 maja, a do rozstrzygnięcia rywalizacji trzynastu drużyn potrzeba było aż trzech boisk piłkarskich!

Nasze dziewczęta trafiły do grupy B wraz z podstawówkami z Krzęcina, Drawna i Będargowa.

Rozgrywki w naszej grupie rozpoczął mecz SP Będargowo – SP Drawno. W nim lepsze okazały się podopieczne pani Agnieszki ŚWIERCZYŚKIEJ z SP Drawno, które zwyciężyły 4:1.

Nasze dziewczęta na „pierwszy ogień” mierzyły swe siły z SP Krzęcin. Mecz był bardzo zacięty, obie drużyny świetnie się broniły, a na pierwszy celny strzał naszej drużyny musieliśmy czekać do siódmej minuty, a bramce krzęcinianek zagrozić próbowała Zuzia MICHALAK. To był sygnał dla naszej drużyny do zwiększonych ataków, tym bardziej, że nasza defensywa, o której sile stanowiły wspomniana już Zuzia MICHALAK oraz Kinga ZBRÓG i Julia SKRZYPIEC nie pozwalała rywalkom na zbyt wiele. Kolejne strzały Julki ZAREMBY i Jagody BACZYŃSKIEJ były minimalnie niecelne i po pierwszym meczu podzieliłyśmy się punktami z rywalkami.

W czasie, gdy nasza drużyna regenerowała siły odbywał się pojedynek SP Krzęcin z SP Drawno. I tym razem przeciwniczkom nie udało się pokonać podopiecznych pana Romana TARATAJCIO, a wynik znów brzmiał 0:0.

W swoim drugim meczu, a czwartym w naszej grupie nasza ekipa podejmowała SP Będargowo, której trenerem był pan Jacek CZAJA. Od początku nasze dziewczęta narzuciły swój rytm i bez przerwy nękały bramkarkę rywalek. Pierwsza próbowała jej zagrozić Julka ZAREMBA, jednak tym razem bramkarka przeciwniczek pokazała klasę i w pięknym stylu wybroniła strzał naszej zawodniczki. Po przeciwnej stronie świetnie spisywała się nasza golkipera Agata SIEŃKO, która była prawdziwą podporą drużyny w trudnych momentach broniąc groźne strzały rywalek. Po przeciwnej stronie szalały nasze „strzelby” Jagoda BACZYŃSKA, Julia SKRZYPIEC, Martyna SŁAWIŃSKA i Małgosia JASIEWICZ. Jednak dopiero Julka ZAREMBA znalazła sposób na bramkarkę rywalek. Najpierw minęła efektowną „kiwką” obronę rywalek, a następnie wpakowała piłkę obok bezradnie interweniującej bramkarki i objęliśmy prowadzenie 1:0! Nie minęły dwie minuty, a na 2:0 przepięknym technicznym strzałem popisała się Martyna SŁAWIŃSKA umieszczając piłkę nad bramkarką. 2:0 i pewne trzy punkty! Po dwóch meczach nasza drużyna miała na koncie 4 punkty i realne szanse na awans do półfinałów!

Chwilę po zakończeniu swojego meczu przyszło nam rozegrać pojedynek z SP Drawno. Po odpoczynku dziewczęta wyszły na pole gry bardzo umotywowane i skoncentrowane. Szkołą z Drawna była najskuteczniejszą w naszej grupie. Mecz był bardzo wyrównany, choć klarowniejsze sytuacje stwarzały sobie drawnianki, jednak my mogliśmy liczyć na świetnie dysponowaną AGATĘ SIEŃKO i skuteczne w obronie Julię SKRZYPIEC, Zuzię MICHALAK i Kingę ZBRÓG. Po przeciwnej stronie boiska również dobrze spisywała się bramkarka naszych rywalek, a sposobu na jej pokonanie nie mogły znaleźć Julka SKRZYPIEC, Martyna SŁAWIŃSKA, Jagoda BACZYŃSKA czy wchodzące na zmianę Emilka KROWICKA, Gosia JASIEWICZ czy Ilon PIĘKOŚ. W końcówce spotkania rywalki przedarły się pod naszą bramkę i na nasze nieszczęście pokonały naszą bramkarkę. Wynik 0:1 mocno komplikował naszą sytuację, gdyż nie znaliśmy wyników z innych grup. Dziewczęta rzuciły się do odrabiania strat. Groźnie strzelała Julka SKRZYPIEC, potem Julka ZAREMBA, a tuż przed samym końcem piłka po strzale Zuzi MICHALAK piłka prześlizgnęła się po poprzeczce… Wynik nie uległ zmianie i to Drużyna z Drawna cieszyła się z zajęcia pierwszego miejsca, a my musieliśmy czekać na wynik ostatniego meczu w naszej grupie.

W tym ostatnim spotkaniu SP Krzęcin po raz kolejny bezbramkowo zremisowała z SP Będargowo, co dało nam drugie miejsce i awans (jak się później okazało) do półfinałów!

W półfinale trafiliśmy na SP Recz. Mecz przypominał „obronę Częstochowy”. Atakowały przeciwniczki, a cudów w naszej bramce dokonywała Agata SIEŃKO! Najpierw obroniła w sytuacji sam na sam, potem instynktownie lewą ręką sparowała na rzut rożny groźny strzał rywalek, by chwilę później wybić piłkę zmierzającą w „okienko” naszej bramki! W końcu i ona jednak musiała skapitulować… W naszym polu karnym rywalka minęła naszą obronę i technicznym, sprytnym strzałem posłała piłkę w długi róg naszej bramki. Do końca pozostało niewiele czasu, a nasze dziewczęta rzuciły się (po raz kolejny) do odrabiania strat. Najlepszą sytuację miała Julka ZAREMBA, która mocno uderzyła z rzutu wolnego. Jej strzał odbiła przed siebie bramkarka, a do futbolówki dopadła Martyna SŁAWIŃSKA i kiedy wydawało się, że za chwilkę będziemy się cieszyć z wyrównania piłkę w sobie tylko znany sposób na rzut rożny wybiła bramkarka… Reczanki broniły się rozpaczliwie i „dowiozły” wynik 1:0 do końca awansując do finału. Nam pozostała walka w „małym finale” lub jak nazywają mecz o trzecie miejsce inni „finale pocieszenia”.

W drugim półfinale SP Sławęcin, podopieczne pana Marka PLUTY pokonały SP Drawno 2:0 i znaliśmy już składy meczów o pierwsze i trzecie miejsce.

Najpierw – jak na wielkich imprezach – „mały finał”. Mieliśmy chrapkę na rewanż za grupową porażkę z Drawnem. Mecz bardzo przypominał ten grupowy, ale teraz wcześniej rywalki pokonały naszą defensywę. Straciliśmy gola około czwartej minuty… Mimo usilnych prób naszych zawodniczek (groźnie strzelały Zuzia MICHALAK, Julka ZAREMBA, Martyna SŁAWIŃSKA, Gosia JASIEWICZ i Julka ZAREMBA) nie udało się pokonać bramkarki rywalek i tym samym obronić trzeciego miejsca wywalczonego przed rokiem w Bierzwniku.

W finale po rzutach karnych (w regulaminowym czasie był wynik 0:0) podopieczne pana Jakuba DRAPIŃSKIEGO z SP Recz pokonały dzielne dziewczęta z SP Sławęcin 3:1 i to one będą reprezentowały nasz powiat w rozgrywkach regionalnych.

Nasze zawodniczki pokazały wielki chart ducha i wolę walki, a to w sporcie jest bezcenne. Wśród tych dziewcząt jest z pewnością kilka, które mogą powalczyć o czołowe miejsca w przyszłorocznych Mistrzostwach Powiatu!

Naszą szkołę reprezentowały:
Martyna SŁAWIŃSKA klasa 6B
Julia ZAREMBA klasa 6B
Kinga ZBRÓG klasa 6C
Kornelia KURPIŃSKA klasa 6C
Jagoda BACZYŃSKA klasa 5A
Zuzanna MICHALAK klasa 5A
Agata SIEŃKO klasa 5A
Julia SKRZYPIEC klasa 5A
Małgorzata JASIEWICZ klasa 5B
Zuzanna KOMOREK klasa 5B
Emilia KROWICKA klasa 4A
Ilona PIĘKOŚ klasa 4A
trener Artur WELSSkip to content