Sp1

Piknik Europejski

Dzisiejszy Piknik Europejski, który ze względu na warunki pogodowe odbył się w gościnnych progach Choszczeńskiego Domu Kultury. Pan wiceburmistrz Łukasz Młynarczyk oraz pani dyrektor Krystyna Górecka przypomnieli o ważnych datach związanych z wstąpieniem Polski do UE, a także o inicjatywach, innowacjach i profitach z których nasza gmina i szkoła korzystają dzięki różnego rodzaju projektom europejskim. Dużo radości sprawiło uczniom odśpiewanie pieśni S. Moniuszki „Prząśniczka” w wykonaniu naszych nauczycieli i uczniów, a także zaprzyjaźnionych Stobniczan i Małej Kapeli. Niecierpliwie oczekujemy na teledysk tej pieśni, którą nasi uczniowie promowali nadanie imienia pociągowi oraz brali udział w pikniku moniuszkowskim w Szczecinie.Od 15 lat nasz kraj jest członkiem wspólnoty europejskiej i dzisiejszym happeningu podróżowaliśmy po Europie pociągiem. W naszej prezentacji przypomnieliśmy  jakie kraje wchodzą w skład UE, jak wyglądają ich fali ,a także ciekawostki je charakteryzujące. Uczniowie zaprezentowali się w piosenkach, utworach muzycznych, tańcach, pokazie mody, odgadywali zadania quizowe. Na naszej podróży zajadaliśmy się zupą pomidorową i lodami.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content