Sp1

Pierwszoklasiści poznają zawód strażaka

16 czerwca uczniowie z klasy I c i Id udali się do Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Uczniowie uważnie słuchali wypowiedzi strażaków o tajnikach ich pracy. Dowiedzieli się, że praca strażaka to nie tylko udział w akcjach gaśniczych ale również pomoc poszkodowanym w wypadkach samochodowych, ratowanie zwierząt i mienia. Pracownicy straży uświadomili pierwszoklasistów co należy zrobić w sytuacji pożaru lub innego zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Przypomnieli numery alarmowe. Następnie dzieci obejrzały wyposażenie pojazdów, którymi strażacy wyjeżdżają do akcji, chętni mogli wejść do wozu. Wielu osobom przypadło do gustu przymierzanie strażackiego hełmu. Najwięcej emocji wzbudziło jednak wznoszenie podnośnikiem strażackim  i spoglądanie z góry na otaczającą okolicę.

Po wycieczce wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka jest bardzo niebezpieczny i odpowiedzialny. Nie przeraża to jednak kilku chłopców, którzy marzą o pracy w straży.

                                                                         Tatiana Skrzypiec, Renata SobiechSkip to content