Sp1

Pierwszoklasiści poznają zawód policjanta

9 czerwca uczniowie z klasy I c i I d wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji.

Podczas wycieczki dzieci poznały specyfikę pracy policjantów oraz miały okazję zobaczyć większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują choszczeńscy funkcjonariusze: dyżurkę, sale odpraw, pomieszczenia oficerów dyżurnych, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Atrakcją dla dzieci była nowoczesna strzelnica do ćwiczeń wyposażona w symulatory elektroniczne i tarcze odjeżdżające i obrotowe oraz doskonale wyposażona siłownia, w której funkcjonariusze jednostki mają możliwość podnoszenia kondycji fizycznej. Dzięki uprzejmości gospodarzy, dzieci miały okazję spróbować swoich sił na strzelnicy oraz na różnych przyrządach do ćwiczeń. Ogromne zainteresowanie wzbudził radiowóz. Pierwszoklasiści nie omieszkali skorzystać z okazji, aby usiąść wewnątrz wozu.

Wizyta w komendzie sprawiła, że wielu uczniów zmieniło swoje życiowe plany postanawiając – za lat kilka oczywiście – wstąpić w szeregi policji.

Tatiana Skrzypiec, Renata SobiechSkip to content