Sp1

Pierwszaki znają ważne znaki

no images were found

20 czerwca uczniowie klas pierwszych po całorocznej nauce zdawali swój pierwszy egzamin ze znajomości przepisów ruchu drogowego.

Akcję pod hasłem ,,Pierwszaki znają ważne znaki’’ przeprowadzono przy współpracy KPP w Choszcznie. Głównym celem akcji jest nauka poprzez ćwiczenia praktyczne i aktywny udział uczniów w zdobywaniu wiedzy o bezpieczeństwie.

Uczniowie bardzo aktywnie i z wielkim zaangażowaniem i powodzeniem odpowiadali na pytania zadawane przez panią policjantkę Monikę Garbiak.  Akcję przeprowadzono w formie gier i zabaw aktywizujących z udziałem policjantów z sekcji prewencji KPP z wykorzystaniem sprzętu edukacyjnego. Podczas zabawy dzieci utrwaliły zdobytą na zajęciach wiedzę na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prawidłowego zachowania w kontaktach z obcymi, bezpiecznych zabaw w domu i na podwórku, oraz znajomości numerów alarmowych i powiadamiania służb ratowniczych.

Na zakończenie policjanci przypomnieli pierwszakom kilka ważnych rad i wskazówek dotyczących bezpiecznych wakacji oraz przekazali życzenia wesołych i pełnych przygód wakacji.

Pozostali uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w apelu na temat: ,,Bezpieczne wakacje’’.

Ilona KozubskaSkip to content