Sp1

Pierwszaki odwołują zimę!

Dnia 20 marca 2015r. uczniowie z klas Ib i If wybrali się na wycieczkę do lasu w Mogilicy. Do tego dnia przygotowywali się już dużo wcześniej, ponieważ wspólnymi siłami wykonali postać Marzanny oraz uczyli się słów piosenek. Dzieci dokładnie pamiętały ten las z jesiennej wyprawy, jednak tym razem mogły podziwiać nadchodzącą wiosnę i to, jak zmieniła się przyroda. Z ogromnym zaangażowaniem mali Tropiciele wypatrywali oznak nowej pory roku: pierwszych listków na drzewach, śpiewających ptaków i rosnących kwiatków. Po powrocie z obserwacji lasu, na polanie czekały na dzieci zabawa w podchody oraz zagadki z balonikami. Przy ich rozwiązywaniu radości było co nie miara!

Dodatkową i nieoczekiwaną atrakcją było podziwianie częściowego zaćmienia Słońca i to przy pomocy balonów (na ten pomysł – godny nagrody Nobla 😉 – wpadła Julia, uczennica klasy If ). Na koniec wycieczki dzieci zjadły usmażone kiełbaski oraz pożegnały zimę wrzucając Marzannę do ogniska.

Wszyscy mamy ogromną nadzieję, że na dobre pożegnaliśmy zimę.

 Katarzyna Szczerba, Agnieszka BodnarSkip to content