Sp1

Pierwsza pomoc przedmedyczna

We wtorek 20 lutego 2018r. uczniowie „Jedynki” brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonym przez Team Medical z Kalisza Pomorskiego. Medical Taem Kalisz Pomorski to uczniowie kaliskiego liceum: Karolina Hofman, Arleta Janeczek, Aleksandra Juszkiewicz, Nikola Kramm, Anna Przybysz i Michał Pieśkiewicz, którzy pod kierunkiem Instruktora Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i Ratownika Pierwszej Pomocy – pana Karola Kaliny szkolili swoich młodszych kolegów, pokazując co należy uczynić gdy nagle mamy komuś pomóc.

Nasi uczniowie podzieleni na grupy zostali zdobywali wiedzę z zakresu pierwszej pomocy: resuscytacji krążeniowo-oddechowej, krwotoków, złamań, epilepsji. Młodzi ratownicy zaprezentowali również pokaz umiejętności w scence medycznej.

Spotkanie zostało przeprowadzone z inicjatywy pani  Ewy Pieśkiewicz – prezes Stowarzyszenia „Jedynka”. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę:)

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content