Sp1

„Piątkowe spotkanie ze sztuką w klasie II a”

W ostatnim czasie na naszych zajęciach obcowaliśmy ze sztuką. Dowiedzieliśmy się czym jest sztuka, jakie są jej dziedziny oraz gdzie możemy się z nią spotkać. Idąc za tym przygotowaliśmy lekcję poświęconą twórczości Juliana Tuwima. Każdy z nas odszukał wiersz słynnego poety i nauczył się go pięknie czytać, by przedstawić go na forum klasy.

Nie zabrakło słynnego : „Bambo”, „Okulary”, „Kotek”, „Abecadło” czy też „Ptasie radio”. Następnie przystąpiliśmy do wymyślania nowych tytułów zaprezentowanych wierszy. Podczas wykonywania tego zadania – okazało się, że każdy ma głowę pełną pomysłów, które były bardzo ciekawe i podobały się naszej Pani. Na koniec udaliśmy się do parku na lekcję pod tytułem „ Przyroda w malarstwie”. Tam dowiedzieliśmy się, że obrazy przedstawiające krajobraz to pejzaże. W myśl przysłowia „Kuj żelazo póki gorące” za pomocą ciepłych i zimnych barw zabraliśmy się do namalowania własnego pejzażu. Następnie nadaliśmy im tytuły, a po powrocie do szkoły przygotowaliśmy klasową galerię obrazów.

Klasa IIaSkip to content