Sp1

Peter Bronson z Akademii Golfa po raz kolejny odwiedził „Jedynkę”

Przy pięknej słonecznej pogodzie 13 marca 2014r. już po raz trzeci odwiedził naszą szkołę Peter Bronson. W trzeciej odsłonie po raz kolejny poprowadził zajęcia z cyklu Akademia Golfa.

Tym razem uczniowie poznawali tajniki „puttowania”.

Wspomniane „puttowanie” to uderzenie, które gracz wykonuje na „greenie”, czyli w bezpośrednim otoczeniu dołka. Jest to uderzenie precyzyjne, zazwyczaj kończące drogę gracza do dołka. Po raz kolejny okazało się, że z pozoru (oglądane choćby w telewizji) łatwe uderzenie takie nie jest – trzeba zachować koncentrację, odpowiednio się ustawić, przyjąć pozycję i dokładnie przymierzyć… Mały błąd i piłeczka nie będzie nas słuchała, a marzenia o trafieniu do dołka prysną!

Oczywiście trening był bardzo urozmaicony i zawierał wiele innych elementów technicznych. Najwięcej emocji wzbudziły jak zwykle wśród zebranych uczniów konkursy, będące niejako sprawdzianem zdobytych umiejętności, które kończyły się wręczaniem nagród.

Peter dał się nam poznać nie tylko jako świetny fachowiec w swojej dziedzinie, ale okazał się (nie po raz pierwszy) wspaniałym, cierpliwym i wyrozumiałym pedagogiem – trenerem młodzieży. Na każdym kroku podkreślał, że golf to dyscyplina tylko z pozoru prosta, ale tak jak każda dziedzina sportu, życia i nauki – wymagająca ciągłego treningu i doskonalenia.

Podsumowując i omawiając zajęcia Peter zapowiedział, że nie była to jego ostatnia wizyta w murach naszej szkoły oraz przypomniał, że już niedługo – w kwietniu rusza cykl zajęć na polu golfowym.

Chętnych zapraszamy!

Robert ŁYKOSkip to content