Sp1

Pełna miska dla pieska ze schroniska

W dniach 20 – 28 kwietnia 2017 r. uczniowie klas I – VI brali udział w akcji „Pełna miska dla pieska ze schroniska”. 28 kwietnia z wizytą do schroniska dla zwierząt udali się uczniowie klas III e i III f pod opieką pani Barbary Szewczyk i Kamili Kończak. Po raz kolejny uczniowie „Jedynki” zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom.

Radością napawa fakt, że tak wielu uczniów z klas I – VI wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Szkolną delegację powitała opiekunka zwierząt. Opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, w którym obecne przebywa 180 psów. Najważniejszą lekcją dla uczniów było to, aby zrozumieli, że zwierzęta to nie zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Aby wiedziały, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. 

Wszystkim uczniom, nauczycielom, przyjaciołom zwierząt dziękujemy za udział w akcji. Karmę zbierały klasy: I a, II a, II b, II c, II d, II e, II f, II g, III c, III d, III e, III f, IV c, V a, V b, VI a, VI b.

Dziękujemy rodzicom uczniów klasy III e panu Przemysławowi Starzyńskiemu i panu Dariuszowi Piesakowi za zawiezienie karmy do schroniska. Pragniemy dodać, że w oczach samotnych psiaków była bezcenna wdzięczność.

B. Szewczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content