Sp1

Pasowanie na Świetlika

W miniony poniedziałek w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetlika.

Aby dołączyć do gromady świetlicowej pierwszoklasiści w obecności harcerzy, starszych koleżanek i kolegów oraz wychowawców świetlicy musieli przejść następujące próby: próbę wiedzy, w której każda z grup musiała prawidłowo odpowiedzieć na podchwytliwe zagadki. Próbę sprawności gdzie nagły atak zimy zmusił przedstawicieli drużyn do jak najszybszego ubrania się w ciepłe szaliki, czapki i rękawiczki, a także próbę grzeczności i wygimnastykowanego języka.

Po zaliczeniu wszystkich zadań kandydaci złożyli uroczyste ślubowanie i bawili się z harcerzami świętując tą uroczysta chwilę. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku i pląsów przy wesołej muzyce.

Helena Banaś

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content