Sp1

Pasowanie na czytelnika

W miniony wtorek, tj. 25 marca 2014 r. uczniowie z klasy Ia i Ic powiększyli grono czytelników szkolnej biblioteki.

Uroczystość pasowania rozpoczęła grupa uczennic z klasy III a, które pod kierunkiem wychowawczyni – pani Tatiany Skrzypiec, zaprezentowały się w krótkim montażu słowno – muzycznym. Dziewczynki wcieliły się w postacie z wierszy Juliana Tuwima, mi.in. Grzesia, Zosi – Samosi, pana Hilarego, murzynka Bambo. Pierwszaki były pod wielkim wrażeniem prezentowanych utworów, pięknie zaśpiewanych piosenek oraz układów tanecznych.

Po prezentacji nastąpiła najważniejsza część spotkania. Panie bibliotekarki przedstawiły dzieciom cel wizyty – włączenie w grono czytelników. Radość uczniów była ogromna. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i z zaciekawieniem oglądali nowiutkie karty czytelnika, dzięki którym mogą korzystać z zasobów biblioteki szkolnej. Ostatnim etapem pasowania było wypożyczanie książek. Wszyscy uczniowie samodzielnie wybrali książki do przeczytania i z wypiekami na twarzy opuścili bibliotekę pytając wychowawcę, czy będą mogli czytać w czasie lekcji…

Mamy nadzieję, że pierwszaki wykorzystają nowe możliwości i jak najczęściej będą korzystać z wypożyczalni i czytelni szkolnej.

Olga Taratajcio

Iwona PietkiewiczSkip to content