Sp1

Pasowanie na czytelnika

6 i 7 kwietnia pierwszoklasiści, pod opieką wychowawczyni, przybyli do biblioteki szkolnej, by uczestniczyć w kolejnym ważnym dla nich wydarzeniu – pasowaniu na czytelnika. Aby stać się pełnoprawnym czytelnikiem, uczniowie musieli przejść kilka prób i testów. Pierwszoklasiści przed złożeniem ślubowania i uroczystym wstąpieniem w poczet czytelników biblioteki szkolnej, obejrzeli również inscenizację pt. „Zaczarowany świat bajek” przygotowaną przez uczennice kl. II d z koła bibliotecznego. Ponadto, na spotkaniu dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, jak należy szanować książki oraz jak wiele korzyści daje ich czytanie. Na zakończenie uczniowie klas I mogli po raz pierwszy wypożyczyć książki z biblioteki szkolnej.

Bibliotekarze oraz uczniowie z koła bibliotecznego życzą nowym czytelnikom wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek!!

J. Stawicka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content