Sp1

Pamiętamy o bezdomnych psach….

„Adoptując mnie ratujesz mi życie”. Takie chwytające za serce hasło odczytały dzieci z klas Ib, If, IIa oraz IIc, które wraz z wychowawczyniami dotarły pod bramy choszczeńskiego schroniska dla zwierząt. W naszej szkolnej akcji „Tydzień Pupila” dzieci z klas I-III wspólnymi siłami wołały „Dzieciaki dokarmiają zwierzaki” dzięki temu zaangażowały w zbiórkę karmy dla kotów i psów całą szkołę.

Udało nam się zebrać bardzo dużo karmy zarówno suchej jak i mokrej, którą przekazaliśmy choszczeńskiemu schronisku. Dzieci miały okazję zobaczyć w jakich warunkach żyją bezpańskie psy, przekonać się jakie miejsce jest szykowane w naszym schronisku dla bezdomnych kotów. Udało nam się zwiedzić budynek schroniska gdzie znajduje się gabinet, w którym przyjmowane zwierzęta są myte, gabinet weterynaryjny w którym są leczone, spiżarkę gdzie trzymane jest pożywienie dla zwierząt i pomieszczenie w którym przechowywana jest słoma, którą wykładane są budy zwierzaków tak aby było im cieplej i przyjemniej.

Mimo dobrych warunków, jakie zapewnia schronisko zwierzaki na pewno szczęśliwsze będą jeśli znajdą ciepły dom z zawsze pełną miską, z ciepłym miejscem do spania i z kochającymi domownikami. Wiele z tych piesków dużo przeszło i naprawdę bardzo czekają na kogoś kto je pokocha. Jeśli komukolwiek z Was marzy się najwierniejszy na świecie przyjaciel, gorąco zachęcamy do adoptowania zwierzaka, który odwdzięczy wam się takimi pokładami miłości i wdzięczności o jakich można tylko marzyć.

                                                                                                                             Agnieszka Bodnar

      Skip to content