Sp1

Osobliwości nadmorskie

no images were found

Osobliwości nadmorskie podczas wycieczki do Międzyzdrojów klas II b, II c w dniu 9 czerwca 2015r. Czy będąc nad morzem można oglądać gwiazdy?

Takiej przyjemności doświadczyły klasy II b i II c podczas seansu „galaktycznego” w Planetarium w Międzyzdrojach. Nie tylko te gwiazdy ukazały nam się w tym dniu. Będąc w Międzyzdrojach trudno przejść obojętnie aleją gwiazd i nie porównać swojej dłoni do nie jednej aktorskiej. A potem już tylko jeden krok na molo z widokiem na Bałtyk.

Po zaspokojeniu astronomiczno – aktorskiej ciekawości, można jak gąbka chłonąć wiedzę przyrodniczo – krajoznawczą w Wolińskim Parku Przyrodniczym, na Wzgórzu Zielonka oraz przed Jeziorem Turkusowym oglądając i słuchając ciekawostek z zachodniopomorskiego świata fauny i flory. Oglądanie świata z wysoka to widok niezwykły, który mieliśmy przyjemność zobaczyć po wspinaczce i pokonaniu 300 krętych schodów na jednej z największych na świecie latarni morskiej w Świnoujściu.

Rodzaje dróg i atrakcji opanowaliśmy w tym dniu z wyróżnieniem. Przeprawa promem kończyła tę naszą wycieczkową różnorodność zwiedzania, poznawania historii i łączenia przeszłości z teraźniejszością.

Wycieczkę (i zakupione pamiątki też) uważamy za udaną i tylko szkoda, że jutro nie powtórzymy tej ciekawej wyprawy.

Agnieszka Woźniak, Renata Wyszyńska

zdjęcia Wiktoria Majcher kl. II c, pani Joanna Emilianowicz, p. Agnieszka WoźniakSkip to content