Sp1

Oko w oko z dinozaurami

15 czerwca uczniowie z klasy I c i I d wybrali się na wycieczkę do Nowin Wielkich. Pierwszoklasiści idąc leśną ścieżką edukacyjną cofnęli się w czasie o setki milionów lat – do epoki pierwszych gadów i ogromnych ważek. Spacer po parku ułatwiła pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o tajemniczych stworzeniach. Rzeźby zrobiły ogromne wrażenie na dzieciach. Fascynowały swoim wyglądem, rozmiarem a niektóre budziły grozę wydawanymi dźwiękami.  Dzieci widziały również niedźwiedzia jaskiniowego, mamuta i inne zwierzęta, które żyły na Ziemi w epoce lodowcowej.

Atrakcją był także pobyt w unikatowym muzeum minerałów i skamieniałości „Skarby Ziemi”, które mieści zbiór 700 skamielin i minerałów z Polski i świata.

Na koniec dzieci odkopywały szkielet dinozaura oraz bawiły się na „dinozaurowym” placu zabaw.

Dzisiejszy dzień był pełny niezapomnianych, a przede wszystkim wspólnych wrażeń i przeżyć.

T. Skrzypiec, R. SobiechSkip to content