Sp1

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasach pierwszych. O tym, że czytanie książek pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia,🧐 ćwiczy pamięć i koncentrację wiedzą już pierwszoklasiści, dlatego bardzo chętnie włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. 🤗

Klara, Oliwia z klasy I a oraz Blanka i Michał z klasy I b przeczytali koleżankom i kolegom fragment książki Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali lektury, a potem wykonali przepiękne prace plastyczne – Plastusie i piórniki. 😃
 
O pozytywnym wpływie czytania na rozwój człowieka wiedzą również uczniowie z klas 4-8 i z chęcią dzielą się tą wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami.
 
Święto to warto obchodzić codziennie, bo jak powiedział Demokryt „Książki są lekarstwem dla umysłu”.
 
 


Skip to content