„Niezwykła podróż klasy II a i II e”

Dnia 30 maja uczniowie klasy II a i II e uczestniczyli w szkolnej wycieczce na trasie Międzyzdroje – Wolin. W pierwszej kolejności uczniowie udali się do Bałtyckiego Parku Miniatur w niezwykłą podróż dookoła Bałtyku, gdzie spacerując wzdłuż miniaturowego wybrzeża przemierzali granice wszystkich państw leżących wokół Bałtyku. Atrakcyjności dodały najciekawsze zabytki i latarnie morskie w Skali 1:25.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer Aleją Gwiazd, zabawy na plaży oraz wejście na Molo. Następnie mali podróżnicy  udali się nad Jezioro Turkusowe, aby podziwiać jego piękne i szlachetne barwy.

Po tych niezwykłych przygodach nadszedł czas na „gwóźdź programu”, czyli warsztaty archeologiczne w wiosce Wikingów w Wolinie, gdzie dzieci uczestniczyły w żywej lekcji historii. Każdy uczestnik wycieczki mógł samodzielnie wypróbować działań historycznych narzędzi, zwiedzić chaty Wikingów, a nawet położyć się na ich łóżku.

Jednym z trudniejszych zadań było sprawdzenie własnych sił w rękodziele tradycyjnymi metodami.  Niełatwe również było odnalezienie  sześciu bogów  ukryty w wiosce, co zostało nagrodzone pysznym podpłomykiem pieczonym na blasze nad ogniskiem, a także piernikiem i ziołową herbatą.

Zmęczenia, ale z wypiekami i uśmiechem na twarzy oraz pełnymi brzuszkami wróciliśmy do domu…

Aleksandra Kurasińska
Barbara Szewczyk