Niezwykła lekcja przyrody

W dniu 12.10.2016r. uczniowie klasy III e i III f uczestniczyli w wycieczce do lasu – Leśnictwo Sułkowo. Dzieci miały możliwość wzbogacenia wiedzy na temat lasu, poznania życia jego mieszkańców. Przewodnikiem po ścieżce dydaktycznej  był pan Marek Owczarczak – podleśniczy Leśnictwa Choszczno, który niemalże zaczarował opowieściami naszych tropicieli przyrody.
Uczniowie dowiedzieli się, że ścieżka edukacyjna w tym leśnictwie ma długość 2 km, posiada 9 przystanków o tematyce związanej z gospodarką leśną i ochroną przyrody. Zlokalizowana jest w lasach otaczających szkółkę leśną. Dzieci zobaczyły również na własne oczy piętra roślinności leśnej i mogły usystematyzować swoją wiedzę na temat rodzajów i gatunków drzew, a także dostrzec różnice między nimi. Niebywałą atrakcją było pokazanie przez pana Marka własnoręcznie wykonanych fotografii leśnych zwierząt.

Po spacerze ścieżką edukacyjną młodzi ekolodzy odpoczywali przy ognisku, konsumowali upieczone kiełbaski i słuchali dalszych opowieści pana leśnika.

Barbara Szewczyk
Katarzyna Bodnar