Sp1

Niesamowita magia lego… wiosenna wycieczka IV b

Wystawa niesamowitych budowli z klocków lego, którą można podziwiać w Szczecinie, cieszy się wśród uczniów naszej szkoły dużym powodzeniem. Wieść o niej dotarła również do klasy IV b i postanowiliśmy na własne oczy ją zobaczyć.

Wyruszyliśmy rankiem 17 marca. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od seansu w kinie Helios. Specjalnie dla naszej grupy wyświetlono jeden z najnowszych filmów animowanych, skierowanych w szczególności dla młodszych widzów. „Zwierzogród” to pełna akcji bajka, której bohaterami są zwierzęta. Emisja dostarczyła nam mnóstwo emocji, niekiedy oglądaliśmy z przerażeniem, by za chwilę śmiać się w głos.

Po projekcji filmu nastąpił czas na główną atrakcję wycieczki – wystawę lego. Budowle przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Podziwialiśmy ogromnego Titanica, całe miasta, wesołe miasteczka, wystawy tematyczne, m.in. świat Muminków, starożytne budowle, dinozaury. Jedna z wystaw poświęcona była nawet okresowi historycznemu PRL i stanowi wojennemu (!). Dużą część wystawy poświęcono fanom legendarnego filmu „Gwiezdne wojny”.

Zwieńczeniem wyprawy był zakup, przez niektórych uczniów, zestawów klocków lego. To był niezapomniany dzień, na pewno długo będziemy go wspominać.

Olga TaratajcioSkip to content