Sp1

Nie godzimy się na niesprawiedliwość

To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Uczniowie klasy VId i VIIb  z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka wzięli udział w Maratonie Pisania Listów. Udział w tym wydarzeniu jest wyrazem solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Uznaliśmy, że warto zabrać głos w słusznej sprawie, walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas Maratonu pisaliśmy listy skierowane do władz Madagaskaru w sprawie natychmiastowego unieważnienia wyroku Clovisa Razafimalala, skazanego za ochronę lasu deszczowego. Odwaga Clovisa i działania w celu ochrony rzadkich drzew o rubinowym kolorze sprowadziły na niego niechcianą uwagę. Został skazany na podstawie fałszywych zarzutów i w każdej chwili może trafić do więzienia. Kolejną osobą, która odważnie przeciwstawia się łamaniu praw człowieka, a teraz potrzebuje naszego wsparcia, jest Ni Yulan, była prawniczka, od lat prześladowana za obronę praw lokatorów. Pomogła wielu osobom wyrzuconym z domów. W odpowiedzi władze ją nękały, inwigilowały, aresztowały i wielokrotnie eksmitowały. Raz została pobita tak mocno, że teraz musi używać wózka inwalidzkiego. Ni Yulan nadal pomaga ludziom bronić swoich praw. Czas, żebyśmy stanęli w jej obronie. Napisaliśmy listy skierowane do władz Chin z prośbą o  zaprzestanie nękania Ni Yulan.

Uczniowie klasy VId i VIIb

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content