Sp1

Native speaker na j. angielskim

Nic tak nie rozwija językowo, jak kontakt z native speakerami – o tym mogły się przekonać klasy IV ad, VI a, oraz V cd z okazji zorganizowanych dla nich lekcji z udziałem p. Janusza – mieszkańca Wielkiej Brytanii.  W oparciu o przygotowaną prezentację barwnie dzielił się  spostrzeżeniami dotyczącymi różnic między naszymi kulturami, opowiadał o swojej młodości, szkole i pracy na wyspach. Uczniowie zadawali mu sporo pytań – głównie dotyczących angielskich tradycji i zwyczajów. Mogli przekonać się, czy są rozumiani i komunikatywnie posługują się językiem obcym.

To było wzbogacające przeżycie – zarówno o wiadomości dotyczące kultury kraju, którego języka uczniowie się uczą, jak również o wiedzę uczniów dotyczącą poziomu własnych kompetencji językowych.

Tomasz BielSkip to content