Sp1

Nasi na Sobótce

Uczniowie z klasy IV A, którzy „z przytupem” odtańczyli Krakowiaka podczas Choszczeńskiej Sobótki, tym samym reprezentowali naszą szkołę przed szeroką publicznością.  „Z przytupem” oznacza tu rozmach i pewność siebie, z jaką zatańczyli na profesjonalnej scenie, tej samej, na której parę godzin później swój koncert dała Margaret. Tancerze (i śpiewacy) zostali wyróżnieni przez dyrektorkę Choszczeńskiego Domu Kultury, panią Małgorzatę Kozłowską, która w zapowiedzi  podkreśliła, że występ jest owocem dobrej współpracy szkoły z ChDK-iem. Rzeczywiście, dzięki  współpracy z Choszczeńskim Domem Kultury uczniowie ćwiczyli układ w sali baletowej, poznali stroje ludowe z różnych regionów Polski, zwiedzili garderobę zespołu Stobniczanie i mogli zatańczyć w przepięknych strojach krakowskich.  Wszyscy podziwiali kwieciste spódnice, wianki i wyszywane gorsety dziewcząt oraz brzęczyki u pasa i czapki z pawim piórem na głowach chłopców. W takim stroju każda dziewczyna wygląda pięknie, a każdy chłopiec bardzo przystojnie. Nasze stroje i tańce są barwne, energetyczne i coraz bardziej modne;)

B. GrzejszczykSkip to content