Sp1

Narodowe Święto Niepodległości

Klasy młodsze przygotowania do obchodów Dnia Niepodległości rozpoczęły już w poniedziałek. Dzieci podczas zajęć utrwaliły nazwy i wygląd polskich symboli narodowych, poznały legendę o powstaniu państwa polskiego. Wykonały kotyliony i prace plastyczne, których motywem przewodnim była Polska niepodległa. Były quizy patriotyczne oraz śpiewy piosenek niepodległościowych. Uczniowie z klasy III c (wych. Tatiana Skrzypiec) razem z p. Pawłem Lemiesiewiczem zagrali melodię jednej z najbardziej popularnych piosenek  okresu I wojny światowej – pieśń czwartego szwadronu- ”Przybyli ułani pod okienko”.

Natomiast uczniowie z klas I a (wych. Brygida Gębarska), III a (wych. Aleksandra Kurasińska) oraz IVa (Brygida Gębarska), Narodowe Święto Niepodległości uczcili ze społecznością Choszczna. Uczniowie wspólnie z mieszkańcami miasta na placu przy fontannie zatańczyli poloneza.

                                                                                                            Tatiana SkrzypiecSkip to content