Sp1

„Największe szczęście w świecie na końskim grzbiecie…”

Klasa Ib postanowiła wybrać się do Stadniny koni w Sławęcinie i doświadczyć cudownego wpływu koni na człowieka. Nie bez powodu tak ogromną popularnością cieszy się hipoterapia i rekreacyjny kontakt Dzieci z końmi. Te wyjątkowo inteligentne i przyjazne zwierzęta dają dzieciom wyciszenie i radość z obcowania ze zwierzęciem. Głaskanie, przytulanie, jazda konna przynosi tak wiele radości…

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób poprawnie siedzieć w siodle, poznali profesjonalne nazwy takie jak siodło, wodze, strzemiona, popręg, toczek, kask, czapsy, sztylbety, bryczesy. Bogaci w wiedzę zasiedli w siodłach i każdy zachwycony schodził przyglądając się poczynaniom kolegów i koleżanek.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w Stadninie, w jaki sposób dba się i opiekuje końmi. Co te piękne zwierzęta jedzą i czego potrzebują żeby być szczęśliwymi. Bardzo spodobała się nie tylko jazda konna ale także przejażdżka bryczką. Ciężko było uwierzyć, że kiedyś nie było samochodów, autokarów i motorów i ludzie przemieszczali się tylko konno bądź bryczkami…

Na koniec wizyty dzieci posiliły się kiełbaskami pieczonymi przy ognisku. I b poleca obcowanie z naturą wszystkim uczniom SP1 w Choszcznie!

 Agnieszka BodnarSkip to content