Sp1

Najmłodsi grali w Krzęcinie

W czasie, gdy nasze starsze reprezentacje minimundialowe odpoczywały we wtorek 28 maja w Krzęcinie na tamtejszym Orliku odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej klas I-III. Początkowo swój udział zapowiedziało osiem drużyn, jednak z różnych względów (choroby, inne imprezy sportowe) na starcie stanęły cztery zespoły z trzech szkół. W turnieju wzięła udział reprezentacja „młodych wilczków” z naszej szkoły! Chłopcy spisali się świetnie prezentując łądną i ambitną grę oraz pokazując, iż niedługo z powodzeniem zastąpią „starszaków”.

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny SP Bierzwnik 1, a nasza kadra uplasowała się na drugim miejscu!

Zmagania rozpoczęliśmy od starcia z – jak się miało okazać – późniejszymi zwycięzcami, SP Bierzwnik 1. O tym meczu możemy powiedzieć tylko jedno – po prostu nam nie wyszedł. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia goli (próbowali między innymi Alan TRYMERSKI, Jakub KACZOR, Daniel KALUPA i Mateusz SIWKO), jednak bramka naszych rywali była jak zaczarowana! Poza tym należy podkreślić fantastyczną postawę bramkarza z Bierzwnika, który był świetnie dysponowany i „łapał” wszystko. W dodatku napastnicy przeciwnika byli zabójczo skuteczni… W swoim inauguracyjnym meczu ulegliśmy SP Bierzwnik 1 0:3.

Pierwsza porażka jednak nie zniechęciła naszych młodych piłkarzy. Przeciwnie – mocno ich rozdrażniła, co miał pokazać następny mecz z SP Bierzwnik 2. Chłopcy rzucili się na rywali jakby chcieli pokazać, że pierwszy mecz był wypadkiem przy pracy (choć trzeba też docenić klasę naszych pierwszych rywali). W swoim meczu numer dwa szybko osiągnęliśmy przewagę, którą udokumentowaliśmy bramką. Bramki sypały się w tym meczu jedna za drugą (trener musiał po spotkaniu dowiadywać się od zawodników ile w sumie goli strzelili). Do przerwy było 5:0, a po przerwie dołożyliśmy jeszcze kolejne pięć. Wynik drugiego spotkania to 10:0! A bramki dla naszej drużyny zdobywali: Mateusz SIWKO 3, Alan TRYMERSKI i Wiktor MIKOŁAJCZAK po 2 oraz Daniel KALUPA, Mateusz GAPIŃSKI i Szymon TUSZYŃSKI po 1. Efektowne zwycięstwo poparte było bardzo ładną dla oka grą – z początku nieco z przewagą akcji indywidualnych, ale z biegiem czasu coraz bardziej zespołową.

Ostatni mecz graliśmy z gospodarzami turnieju – SP Krzęcin. Myśląc o tym, by wypaść jak najlepiej chłopcy postawili sobie za cel, aby tego meczu nie przegrać. Drużyna z Krzęcina rozegrała wcześniej – mimo porażki 1:3 – świetne spotkanie z SP Bierzwnik 1 i z pewnością wymagała wielkiego szacunku. Nasi piłkarze na początku grali zbyt bojaźliwie – szybko traciliśmy piłkę, nie potrafiliśmy wymienić kilku podań, biegaliśmy bez celu. Przy takim obrocie sprawy nie mogliśmy nie wyjść bez szwanku – straciliśmy gola na 0:1… Jednak ta stracona bramka jakby obudziła naszych zawodników. Nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło nam wychodzić – zaczęliśmy wygrywać pojedynki jeden na jeden, nasze podania dochodziły celu, walczyliśmy skutecznie w odbiorze szybko przerywając akcje rywali, wreszcie oddając celne strzały w stronę krzęcińskiej bramki! Z wyniku 0:1 doprowadziliśmy do stanu 3:1! Taki bowiem wynik był do przerwy. Autorem wszystkich trefień był Alan TRYMERSKI, któremu piłki dogrywali Wiktor MIKOŁAJCZAK i Daniel KALUPA rozkręcający się z minuty na minutę. W drugiej połowie na placu gry pojawili się zmiennicy, którzy również pokazali się z dobrej strony. Może nie byli tak skuteczni, ale jak świetnie grali w defensywie – z naszą grą obronną drużyna z Krzęcina zupełnie nie mogła sobie poradzić! Byliśmy agresywni, szybko doskakiwaliśmy do przeciwnika pozbawiając go piłki i miejsca do podania czy kiwki. To zaskakiwało naszych przeciwników. Do trzech goli z pierwszej połowy dołożyliśmy jeszcze czwartego, a jego autorem był Daniel KALUPA, który udokumentował w ten sposób swoją dobrą grę. Asystę przy tym golu zaliczył Jakub STARUS, który we wcześniejszych meczach pełnił funkcję bramkarza!

Po podsumowaniu punktów okazało się, że uzbieraliśmy sześć „oczek”, co dało nam drugie miejsce w turnieju. Jednak wynik sportowy nie był tu najważniejszy. Dla niektórych chłopców turniej był okazją do debiutu w barwach swojej szkoły i sprawdzenia swoich umiejętności z kolegami z innych szkół. Wszystkie drużyny odebrały puchary, dyplomy oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki dla każdej z drużyn, które wręczali organizatorzy panowie Paweł SADKOWSKI i Roman TARATAJCIO z SP Krzęcin. W kuluarach natomiast trenerzy nie mogli się nachwalić gry młodych adeptów sztuki piłkarskiej, a najbardziej – jak zgodnie twierdzili – podobało się to, że chłopcy grali w piłkę (faule zdarzały się bardzo rzadko) i starali się utrzymywać przy niej budując swoje akcje jak zawodnicy popularnej FC Barcelony, mistrza Hiszpanii.

Skład reprezentacji Naszej szkoły
Jakub STARUS klasa IIIa
Filip WOJCIECHOWSKI klasa IIIa
Jarosław KUCHARSKI klasa IIIa
Mateusz GAPIŃSKI klasa IIa
Daniel KALUPA klasa IIa
Filip GARBIAK klasa IIa
Wiktor MIKOŁAJCZAK klasa IIa
Alan TRYMERSKI klasa IIb
Mateusz SIWKO klasa IIc
Szymon TUSZYŃSKI klasa Id
Kacper KUREK klasa Id
Jakub KACZOR klasa IdSkip to content