Sp1

Na rowerach po zdrowie!

O tym jak można aktywnie spędzać czas dbając przy tym nie tylko o własne zdrowie, ale odwiedzając przepiękne zakątki naszego miasta postanowili pokazać wszystkim uczniowie klas szóstych naszej szkoły. Nasi „seniorzy” pod okiem pana Roberta ŁYKO udali się – co warto zaznaczyć w pięknych okolicznościach przyrody – w rowerowy rajd, który obejmował trasę dookoła jeziora oraz wizytę na bieżni lekkoatletycznej naszego choszczeńskiego stadionu. 

Wyruszyli o 11 w składzie dziewięcioosobowym powiększonym o czworonoga – suczkę Dianę, którą na spacer postanowiła zabrać ze sobą Agata SIEŃKO. Pies okazał się wspaniałym towarzyszem wyprawy, a z relacji uczniów wynika, że nie usłyszeli od niego ani jednego słowa skargi.

W trakcie rajdu uczestnicy cieszyli się pięknym słońcem (które jak to o tej porze roku czasem chowało się za chmury, ale ogólnie dopisało). Poza tym jak to sami stwierdzili – czas płynął w takich warunkach i przy takim miłym towarzystwie bardzo przyjemnie i niestety szybko… Po drodze oczywiście nie zabrakło pamiątkowych fotek, co odważniejsi wspinali się na napotkane po drodze wzniesienia, a inni próbowali nawet chodzić po wodzie…

Na koniec grupa dotarła na Stadion Miejski, gdzie chłopcy (jak to mężczyźni) postanowili zorganizować wyścigi rowerowe na żużlu… Przy całej sielskiej atmosferze rezultat tego biegu nie był istotny, choć po załączonych zdjęciach można wywnioskować, kto okazał się „królem toru”.

Wszystko to jednak tylko zabawa, a cel był o wiele głębszy. Całe przedsięwzięcie miało na celu pokazanie w jaki sposób można spędzić czas ze znajomymi, jak dbać o własną formę fizyczną i zdrowie, a wreszcie jak odpoczywać, niekoniecznie przy tym siedząc przed telewizorem czy leżąc na kanapie. Każdy z uczestników rajdu może potwierdzić, że nic lepszego niż czas spędzony na świeżym powietrzu, w doborowym towarzystwie i przy pięknej pogodzie (wtedy jest oczywiście przyjemniej, ale dobra „paczka znajomych” może nawet zmoknąć) na pewno nie będzie czasem straconym, a może nam dać bardzo wiele dla szeroko rozumianego zdrowia.

A oto skład „rowerzystów: Agata SIEŃKO, Julia SKRZYPIEC, Zuzia MICHALAK, Maja SZTELA, Diana, Jarek KUCHARSKI, Krystian MODLIŃSKI, Filip WOJCIECHOWSKI, Błażej SIPA, Norbert NATKANIEC (wszyscy 6a) oraz Konrad ŚWIERCZYŃSKI (6b) oraz opiekun pan Robert ŁYKO.

Parafrazując znaną reklamę: „Rower – około 700 zł, ubranie na rower – około 300 zł, spędzić czas na świeżym powietrzu ze znajomymi – BEZCENNE!!!”

Robert Łyko, Artur Wels

Poniżej fotorelacja z rajdu.Skip to content