Sp1

Na Drewnianym Moście

Taki okaz mieli szansę dzisiaj zobaczyć uczniowie klas VIII a, VIII b, VIII d, VIII c, którzy w ramach projektu Erasmus – „Europe at hand” uczestniczyli w wycieczce do Drawna podczas której poznali florę i faunę Drawieńskiego Parku Narodowego. Jednym z zadań projektowych jest poznanie naszego regionu, który będziemy prezentować partnerom projektu. Prelekcję ilustrowaną zdjęciami i rysunkami, poprowadzili p. Daniel Pawłowski z p. Robertem Kolasą „Zielone Przygody”.

Podczas spaceru nad Drawą rozpoznawaliśmy drzewa po liściach i korze, słuchaliśmy odgłosów ptaków, które próbowaliśmy zidentyfikować. Udało nam się zobaczyć okazy chronione: rzekotkę drzewną, łabędzie nieme. Nie zbrakło czegoś na ząb oraz krótkiego quizu utrwalającego nasze wiadomości.

„Zielone Przygody” dziękujemy za ciekawe zajęcia:)

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content