Sp1

Mikołajkowe czytanie w Bibliotece Miejskiej

W  przeddzień  Mikołajek klasa 3f  uczestniczyła w  zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez Panie Bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej.  Przez obecny rok szkolny realizujemy jako klasa  projekt  „Czytanie ma u mnie lajka” –  spotkanie  doskonale wpisało się więc w nasze projektowe działania. Mimo, że do świąt jeszcze troszkę czasu, to Panie swoimi opowieściami  stworzyły dla nas  ciepły, magiczny , świąteczny klimat. Po rozmowach na temat spędzania Świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju przenieśliśmy się w naszych myślach do Szwecji. Panie przybliżyły  nam biografię pisarki  Astrid Lindgren i zaprezentowały nam jej największe dziecięce dzieła literackie. Podczas zajęć wysłuchaliśmy  opowieści na temat Bożego Narodzenia w Bullerbyn i chętnie wypowiadaliśmy się na temat przygód  bohaterów lektury. Panie przygotowały dla nas jeszcze mikołajkowe karty pracy, które były już zwieńczeniem naszego czytelniczego spotkania w Bibliotece.

Po takich zajęciach chce się tam wracać 🙂

N. Pencak

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content