Sp1

Mikołajkowa wycieczka do Szczecina

W dniu 15 grudnia klasy IIIb i IIId wzięły udział w mikołajkowej wycieczce do Szczecina.  Pierwszym etapem podróży były zajęcia z robotyki w „Robotfan”.  W czasie tych zajęć dzieci rozwijały takie umiejętności jak:  wyobraźnia wizualno-przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa czy umiejętność logicznego myślenia. Uczniowie naszej szkoły pracowali na warsztatach z wykorzystaniem klocków Lego Education WeDo.  Zadaniem dzieci było zbudowanie sań renifera oraz Mikołaja siedzącego na nich. Następnie zaprogramowanie robota podłączonego do komputera, decydując o kolejności wykonywanych przez niego czynności.
Drugim punktem naszej wycieczki była wizyta w parku trampolin „FUN JUMP”. Wizyta rozpoczęła się od rozgrzewki, którą poprowadził instruktor. Skoki na trampolinach to coraz bardziej popularna forma spędzania czasu, która sprzyja rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadamia dzieciom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie. Uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami, boiska do „zbijaka”.

Po wyjściu z parku trampolin udaliśmy się na obiad. Następnie pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy do domu.

            C. Słupecka

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content