Sp1

Mikołajki w Jedynce

6 grudnia, jak co roku, był dniem wyjątkowym. Samorząd Uczniowski miał tego dnia wiele pracy.Samorządowcy przeobrazili się świtę Mikołaja –  elfy i śnieżynki, i już od samego rana witali społeczność uczniowską dzwonkami i słodkościami. Nie zabrakło również „słodkich” rózg. Uczniów i nauczycieli witał również św. Mikołaj, w którego w tym roku wcielił się Kacper Kolenda z klasy VI a. Kacper wyglądał jak prawdziwy święty Mikołaj, za sprawą nowo uszytego stroju. Wydawać by się mogło, że ta rola została stworzona dla Kacpra, gdyż poradził sobie wyśmienicie.

W trakcie lekcji Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził uczniów w klasach, by rozdać oczekiwane prezenty. Uczniowie zostali przepytani z wierszyków, piosenek, tabliczki mnożenia, by móc w końcu cieszyć się upominkami. Wszyscy miło witali Mikołaja, a niektóre klasy zaprezentowały piękne zimowe piosenki wraz z układem tanecznym.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie cukierków i wszystkim, którzy wspomogli nas w organizacji tego dnia.

Samorząd UczniowskiSkip to content