Sp1

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci II d

Klasa II d w Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci gościła znaną wszystkim w naszym mieście panią Marię Mińską, która poprowadziła niezwykłe zajęcia edukacyjne dla uczniów „Marzyć każdy może”. Inspirując się książką Raquel Diaz Reguery „Dziewczynki latają wysoko”, właścicielka choszczeńskiej księgarni „Pegaz”, wielokrotnie podkreślała, że każdy jest wyjątkowy, że wszyscy możemy „sięgać gwiazd”, a przede wszystkim, że marzyć każdy może, i to nie zależnie od wieku. Pani Maria M. zwróciła również uwagę uczniom, że nie należy innym i sobie samym podcinać skrzydeł. Rozmawialiśmy z panią Marią M. również o tym, dlaczego warto czytać, dlaczego czytanie jest fajne, jaką rolę w książkach mają ilustracje, jakie książki czytamy aktualnie. Nasz gość przybliżył również zawód księgarza i opowiedział jak funkcjonuje księgarnia. Dzieci z uśmiechami na twarzy słuchały, rozmawiały i nawet nie chciały wypuścić z klasy Pani Marii, a na koniec Julka Ł. stwierdziła: „Pani Maria jest Największym Naszym Książkowym Przyjacielem”.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Mińskiej za tak ciekawe spotkanie!!!

A jak wyglądały zajęcia obejrzyjcie sami na zdjęciach:)

Anna KościuczukSkip to content