Sp1

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki na całym świecie obchodzony jest jako dzień kreatywności, talentu i wszelkiej twórczości. W naszej szkole do zabawy zaprosił nas Samorząd Uczniowski, a za sprawą małej kropki działo się naprawdę wiele ;). Tematem przewodnim dzisiejszych lekcji były kropki.

Uczniowie klas IV-VIII pisali wiersze, opowiadania i baśnie o kropkach, odmieniali kropki przez przypadki, kodowali wiadomości alfabetem Morse’a i Brailem, wyszukiwali części mowy w spirali, układali zdania ze związkami frazeologicznymi z wyrazem “kropka”, wykonywali prace graficzne z kropek, projektowali własne kropki na ubrania; na lekcjach wychowania fizycznego królowały piłki ;).

Ponadto na uczniów w całej szkole czekały cytaty motywujące (oczywiście wydrukowane w kropkach ;)). Ci, którzy przynieśli ich najwięcej, otrzymali słodkie upominki (na okrągło ;)), a biblioteka szkolna przeżywała dziś oblężenie za sprawą kropek – piegów, które otrzymywali dziś wszyscy wypożyczający książkę.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się kropki z talentami naszych uczniów, którzy starali się dostrzec w sobie choćby malutki talent ;). Mamy nadzieję, że nawet te najmniejsze zamienią się wkrótce w wielkie talenty, bo przecież w każdym z nas drzemie ukryty talent, trzeba tylko go dostrzec i nad nim pracować, a wtedy wszystko jest możliwe…

Opiekunki SU – Ola Taratajcio

                         Basia Laszko

Zapraszamy do galerii 1 🙂

galeria 2Skip to content